Масштабна хакерська атака з Росії була в п'ять разів небезпечніше, ніж вважалося раніше. Хакери, пов'язані з російськими спецслужбиамі, отримали доступ не до 40 організацій, а до 250 державних установ і великих компаній. Основною метою хакерської атаки були великі американські корпорації і сам уряд США. Це була не просто шпигунська операція. Реальний масштаб хакерської атаки з РФ озвучили американські чиновники. Вони попередили, що все набагато гірше, ніж побоювалися в Вашингтоні, передає ONLINE.UA з посиланням на The New York Times.
У національному управлінні кібербезпеки США пояснили, що спочатку вважалося, що російські хакери атакували 40 компаній і відомств, але дані про кількість постраждалих змінилися після того, як такі компанії як Amazon і Microsoft, які керують хмарними сервісами, провели власні розслідування. Як відомо, програвший президентські вибори Дональд Трамп вважає, що хакерської атаки могли зазнати й апарати з підрахунку голосів на виборах, в результаті чого переміг Джо Байдена. Кіберспеціалісти США ж вважають, що атака на виборчі ресурси могла служити лише прикриттям, в той час як основною метою хакерів були великі американські корпорації і уряд США.
Важливо відзначити, що до цих пір невідомі справжні цілі російських хакерів. Фахівці з кібербезпеки впевнені, що це була не просто звичайна шпигунська операція, адже хакери могли отримати доступ до лабораторій, в яких, наприклад, розробляється ядерна зброя. В управлінні нагадали, що в усі системи були вмонтовані датчики "раннього попередження про можливі атаки", але вони з невідомих причин не спрацювали.
"Це виглядає набагато, набагато гірше, ніж ми побоювалися. І розмір завданої шкоди продовжує збільшуватися. Уже ясно, що уряд США втратив це. Але ми стурбовані тим, що це може вийти за рамки розвідки і метою може бути отримання важелів впливу на нову адміністрацію , щоб утримати нас від дій проти Володимира Путіна ", - прокоментувала ситуацію ексзаступниця міністра внутрішньої безпеки США Сюзанна Сполдінг.
Як відомо, в результаті масштабної хакерської атаки агентство з ядерної зброї США і щонайменше уряди трьох штатів були зламані. В агентстві з кібербезпеки США заявили, що атака була "витонченої" і становить "серйозну небезпеку" для федерального уряду, урядів штатів, місцевого самоврядування, критичної інфраструктури і приватного сектора. Новий президент США Джо Байден вже заявив, що його адміністрація з перших днів правління зробить кібербезпека головним пріоритетом. Він пообіцяв виділити значні кошти, щоб знайти відповідальних за атаки і покарати їх. У Росії за традицією заперечують свою причетність до масштабної хакерської атаки. У Кремлі вимагають припинити "голослівні" звинувачення на адресу Москви.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Трамп прийняв безпрецедентне рішення на користь Росії- відмовився визнавати Росію винною в масштабній хакерській атаці, досконалої на урядові установи США. Трамп вважає, що цей інцидент "роздули", а відповідальність за атаку лежить не на російських хакерах, а на китайських.