Російський глава Володимир Путін, незважаючи на неодноразові твердження про невтручання Росії у внутрішні справи інших країн, вирішив таки відправити військових в Білорусь, де вже другий місяць проходять масштабні протести проти режиму Олександра Лукашенка. Вже в понеділок, 14 вересня, в Білорусь поїдуть близько 300 військовослужбовців і близько 70 одиниць бойової та спеціальної техніки нібито для участі в планових білорусько-російських тактичних навчаннях "Слов'янське братство". Російські військові прибудуть на територію Білорусі залізничним транспортом в той день, коли Лукашенко і Путін будуть зустрічатися в Сочі для обговорення ситуації в Білорусі і ключових питань "подальшого розвитку російсько-білоруських відносин, стратегічного партнерства і союзництва". Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Міноборони РФ.
"Відповідно до Плану міжнародної діяльності на 2020 рік, з 14 по 25 вересня на полігоні Брестський в Республіці Білорусь пройде планове спільне білорусько-російське тактичне навчання "Слов'янська братство". Всього від Російської Федерації в навчанні візьмуть участь близько 300 військовослужбовців і близько 70 одиниць бойової та спеціальної техніки гвардійського десантно-штурмового з'єднання", - уточнили в російському оборонному відомстві.
Як відомо, російсько-білоруські навчання "Слов'янське братство" будуть проходити до 25 вересня. Раніше від участі в них відмовилася Сербія, так як на цьому наполягала влада Євросоюзу.
Важливо відзначити, що в Білорусі вся армія приведена в повну бойову готовність - Лукашенко дав наказ військовим без попередження реагувати на порушення кордонів на західному напрямку, так як занепокоївся військовими навчаннями НАТО в сусідніх з Білоруссю країнах. Крім того, він звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням про допомогу. У Кремлі запевнили Лукашенко, що Росія готова надати необхідне сприяння у вирішенні проблем, що виникли на основі принципів Договору про створення Союзної держави, а також в разі необхідності по лінії Організації Договору про колективну безпеку.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Лукашенко раптово вирішив відвести армію від західних кордонів Білорусі, так як "недешеве задоволення" тримати військових у бойовій готовності.