За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, наразі у видачі громадянам РФ туристичних віз вже відмовляють Латвія, Литва, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Данія, Бельгія та Нідерланди.
Джерело: Telegram-канал Андрія Єрмака
Країни ЄС поступово зачиняють двері перед туристами з РФ
Совок", запах нафталіну, росіяни так давно цього хотіли, - іронічно підкреслив Андрій Єрмак.
9 вересня Рада ЄС ухвалила рішення, яке повністю призупиняє дію Угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією. Отже, до громадян Росії будуть застосовуватися загальні правила Візового кодексу
Це призведе до збільшення візового збору з 35 до 80 євро, необхідність надання додаткових документальних доказів, збільшення термінів оформлення віз і більш суворі правила видачі багаторазових віз, - йдеться у заяві Ради ЄС.
Рішення почало діяти буквально напередодні, 12 вересня.
Своєю неспровокованою і невиправданою агресивною війною, включаючи невибіркові напади на цивільне населення, Росія порушила цю довіру і зневажила фундаментальні цінності нашого міжнародного співтовариства. Сьогоднішнє рішення є прямим наслідком дій Росії і ще одним доказом нашої непохитної прихильності Україні та її народу, - зазначив голова МВС Чехії Віт Ракушан.
Що відомо про підготовку міжнародного трибуналу через військові злочини РФ проти України
Зі свого боку голова МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю журналістам "РБК-Україна" повідомив про досягнення значного прогресу у питанні проведення Міжнародного трибуналу щодо російської агресії проти України.
Міністр зазначив, що наразі вже вийшло домогтися того, що більшість партнерів України згодні в тому, що РФ треба судити за рамками Міжнародного кримінального суду.
На початку ми стикалися, по суті, з відмовою партнерів брати участь у цій ініціативі, не тому, що вони вважають, що Росію не потрібно судити за злочин агресії, в цьому є широка згода, а тому що вони вважали, що треба знайти шлях, як зробити це в рамках Міжнародного кримінального суду, - пояснив Кулеба.
Міністр підкреслив, що після довгих зусиль з аналізу ситуації та пошуку рішень, з'явилося розуміння, що в межах МКС це зробити неможливо, а значить треба серйозно працювати над тим, як реалізувати ідею спецтрибуналу.
Тобто ми пройшли еволюцію від відкидання цієї ідеї до її сприйняття. Ще раз наголошую: не тому, що не хочуть судити, а тому що саме цей формат їм не підходив. Тепер ми вже обговорюємо, як саме цей формат може бути реалізований. Це дуже серйозний прогрес, і буквально вчора я мав останню таку нараду з цього приводу, ми рухаємося вперед і знайдемо рішення, - повідомив Кулеба.
Читайте також: