Керівниця Офісу Генерального прокурора Ірина Венедіктова поділилася з українцями важливими даними щодо прокурорів, які не пройшли атестацію і намагаються поновитися на посаді через суд. Колишні співробітники також домагаються виплати зарплати за той період, який вони не працювали. Суди вже розглянули 34 позови, 15 з яких задовольнили. Позивачам Офіс генпрокурора вже повинен виплатити 4,8 млн грн. Крім того, вже близько 60 позовів задоволено з питань люстрації - люстрованим треба виплатити близько 50 млн грн. Про це повідомила Венедіктова на засіданні Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, передає ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
"У судах зараз знаходяться 1006 справ за позовами колишніх працівників органів прокуратури як в Офіс генпрокурора, так і в регіональні прокуратури. Зокрема, 15 - про визнання протиправними та скасування нормативно-правових актів генпрокурора, 676 - це про відновлення на роботі в Офісі генерального прокурора, 315 - про відновлення прокурорів регіональних прокуратур. Причому це не тільки відновлення на роботі, це і відшкодування моральної шкоди, безпосередньо зобов'язання вчинити певні дії, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу ... тобто, це комплексні позови, які будуть мати системні наслідки", - заявила Венедіктова.
Також генпрокурорка уточнила, що середня зарплата прокурора Офісу генерального прокурора становить орієнтовно 30 тисяч гривень. Вона розповіла, що на початку атестації прокурорів кількість осіб, які були в Генпрокуратурі, складала 1339, з них в Офіс генпрокурора висловили намір перейти 1083 особи - майже 81%. Після трьох етапів атестації - тестів на професійні знання, тестів на загальні здібності і навички і проведення співбесід - до Офісу генпрокурора перейшло 610 працівників, це 45% тих прокурорів, які працювали в Генпрокуратурі.
Важливо нагадати, що закон "Про очищення влади", поштовхом для розробки якого стали наслідки президентства Віктора Януковича, визначає принципи проведення перевірки держслужбовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування та забороняє займати державні посади протягом 5 і 10 років певним категоріям фізичних осіб. При цьому Конституційний суд вже п'ятий рік розглядає законність люстрації. На початку березня 2020 прийняття рішення з цього питання знову перенесли.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Венедіктова терміново звернулася до всіх українців. Вона поділилася важливими даними по справі експрезидента України Петра Порошенка.