Вже потрібно виплатити - Венедіктова поділилася важливою інформацією з українцями
Категорія
Політика
Дата публікації

Вже потрібно виплатити - Венедіктова поділилася важливою інформацією з українцями

Вже потрібно виплатити - Венедіктова поділилася важливою інформацією з українцями
Джерело:  Укрінформ

Керівниця Офісу Генерального прокурора Ірина Венедіктова поділилася з українцями важливими даними щодо прокурорів, які не пройшли атестацію і намагаються поновитися на посаді через суд. Колишні співробітники також домагаються виплати зарплати за той період, який вони не працювали. Суди вже розглянули 34 позови, 15 з яких задовольнили. Позивачам Офіс генпрокурора вже повинен виплатити 4,8 млн грн. Крім того, вже близько 60 позовів задоволено з питань люстрації - люстрованим треба виплатити близько 50 млн грн. Про це повідомила Венедіктова на засіданні Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, передає ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.

"У судах зараз знаходяться 1006 справ за позовами колишніх працівників органів прокуратури як в Офіс генпрокурора, так і в регіональні прокуратури. Зокрема, 15 - про визнання протиправними та скасування нормативно-правових актів генпрокурора, 676 - це про відновлення на роботі в Офісі генерального прокурора, 315 - про відновлення прокурорів регіональних прокуратур. Причому це не тільки відновлення на роботі, це і відшкодування моральної шкоди, безпосередньо зобов'язання вчинити певні дії, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу ... тобто, це комплексні позови, які будуть мати системні наслідки", - заявила Венедіктова.

Також генпрокурорка уточнила, що середня зарплата прокурора Офісу генерального прокурора становить орієнтовно 30 тисяч гривень. Вона розповіла, що на початку атестації прокурорів кількість осіб, які були в Генпрокуратурі, складала 1339, з них в Офіс генпрокурора висловили намір перейти 1083 особи - майже 81%. Після трьох етапів атестації - тестів на професійні знання, тестів на загальні здібності і навички і проведення співбесід - до Офісу генпрокурора перейшло 610 працівників, це 45% тих прокурорів, які працювали в Генпрокуратурі.

Важливо нагадати, що закон "Про очищення влади", поштовхом для розробки якого стали наслідки президентства Віктора Януковича, визначає принципи проведення перевірки держслужбовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування та забороняє займати державні посади протягом 5 і 10 років певним категоріям фізичних осіб. При цьому Конституційний суд вже п'ятий рік розглядає законність люстрації. На початку березня 2020 прийняття рішення з цього питання знову перенесли.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Венедіктова терміново звернулася до всіх українців. Вона поділилася важливими даними по справі експрезидента України Петра Порошенка.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?