Уже 7 років мешкає в Україні Джеффрі Кенні, який став співзасновником гурту TVORCHI разом з Андрієм Гуцуляком. Він прибув з рідної Нігерії до Тернополя вчитися на медика, однак вже незабаром став відомим завдяки проходженню до фіналу нацвідбору на Євробачення. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Ukraїner.
Наразі нігерійська спільнота стала другою за чисельністю в загальній африканській діаспорі. На батьківщині Джеффрі цікавився вокалом та грою на кларнеті в оркестрі. У Тернополі він вирішив купити гітару та вчитися грати за допомогою YouTube.
Пізніше нігерійський студент вирішив спробувати вдачу у грі на вулицях міста.
"Одного разу я побачив незнайомих хлопців, які в центрі міста грали на вулиці. Я підійшов, запитав, чи хтось співає разом з ними. "Хочете, щоб я співав із вами?". І вони погодилися. Відтоді ми зустрічалися десятки разів і просто грали в центрі", - розповів сам Джеффрі.
Тоді студент чимало здивувався такій реакції місцевих жителів, його лякали знайомства на вулиці через дуже повільну та складну соціалізацію. Не всі українці володіють англійською, а от іноземець дуже соромився говорити українською, базовий рівень якої отримав на курсах.
Джеффрі познайомився зі згаданим вище Андрієм Гуцуляком на третьому курсі навчання. З 2018 до 2020 дует TVORCHI випустили три альбоми, виступали у Тернополі, Львові, Києві та брали участь у
Національному відборі на Євробачення. Фактично музика стала новим місцем для молодого іноземця в Україні.
Африканській молоді після прибуття в Україну треба проходити цілу низку адаптаційних етапів: клімат, харчування, суспільство. Цей процес стає легшим завдяки знайомству з українцями, вивченню української мови. Водночас такі люди збиваються у спільноти для спілкування про рідний дім.
Зараз на території Нігерії мешкають близько 250 етнічних груп, вони відрізняються за звичаями, мовою, релігійними аспектами. Джеффрі на тлі такої статистики стверджує, що в Україні набагато легше порозумітися, перш за все допомагає у цьому мова.
"Десь чотири або п’ять років тому, коли я сюди приїхав, я не відчував, що українці дуже відкриті, якщо чесно. Якби я створював музику тоді, то навряд вона була б такою популярною. Приємно бачити, як сьогодні українці насолоджуються українською музикою, яку виконує не українець. Це показує, що час все змінює", - резюмував Кенні.
Як повідомляв ONLINE.UA, медіапроєкт Ukraїner вирішив нарешті вийти за межі України та розповісти про наших земляків, які живуть, працюють, творять нове в інших точках світу.
Українка Оксана Линів стала героїнею серії історій завдяки своїй праці як диригентки оркестру. Наступного року вона стане диригенткою на Вагнерівському фестивалі — першою за 145 років його існування.