Як Путін готувався до нападу на Україну в Азовському морі: з'явилися фото з супутника
Москва готувалася до військової ескалації в Азовському морі та Керченській протоці. Плани Путіна напасти на Україну доводять фото розгорнутої ракетної батареї в окупованому Криму, які були зроблені з супутника, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Fox News.
Експерти телеканалу переконані, що Кремль задовго до захоплення українських кораблів у Керченській протоці планував напад на Україну в Азовському морі. Це підтверджує поява нових ракет С-400 на авіабазі Джанкой за два тижні до нападу на кораблі ВМС України.
На знімках видно, що на базі ракетних комплексів знаходяться вісім установок, розділених на чотири групи, а по сусідству з ними розміщені два радара і кілька вантажівок.
Джерело підкреслює, що ще навесні 2018 року цієї ракетної бази не існувало, а на тому місці, де вона зараз дислокується була гола земля. Дата знімків вказує на те, що 10 листопада будівництво і підготовка до розміщення С-400 повністю завершилися.
США десятиліттями домінували у світовій економіці. Канада готова зараз взяти на себе цю роль.
Головні тези:
Канада зараз має намір стати глобальним економічним лідером на заміну Сполученим Штатам.
Прем’єр-міністр Карні збирається створити “коаліцію країн-однодумців”, яка буде шукати альтернативу політиці ЗША.
Канада відреагувала на мита ЗША заходом у формі 25% мита на автомобілі, імпортовані зі США.
Канада може стати лідером замість США — Карні
Про це заявив прем’єр-міністр Канади Марк Карні.
Карні заявив, що спробує зібрати "коаліцію країн-однодумців", які шукатимуть альтернативу Сполученим Штатам Америки.
Якщо Сполучені Штати більше не хочуть бути лідером, Канада це зробить.
Марк Карні
Прем’єр-міністр Канади
Пізніше прем'єр Канади додав, що період домінування Штатів у світовій економіці підійшов до кінця.
80-річний період, коли Сполучені Штати взяли на себе роль глобального економічного лідера, коли вони створювали альянси, засновані на довірі та взаємній повазі та відстоювали вільний і відкритий обмін товарами та послугами, закінчився. Хоча це трагедія, це також нова реальність.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп запровадив нові мита на імпорт товарів з усіх країн світу, які почали діяти з 2 квітня 2025 року. Ці мита коливаються від 10% до 50%, залежно від країни-імпортера.
Водночас у відповідь на мита США, Канада запровадила 25% мито на автомобілі, імпортовані зі США.
Тим часом Британія оприлюднила список з 8 тис американських товарів, які можуть потрапити під митні тарифи у відповідь на політику президента США Дональда Трампа. Примітно, що перелік включає різноманітні товари від бінокля та бурбонського віскі.
Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.
Головні тези:
Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.
У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”
Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.
Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.
Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.
Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".
Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.
Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.
Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.
Роберт Фіцо
Прем’єр-міністр Словаччини
Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.