За словами очільника Міноборони України Олексія Резнікова, "ні" від американського лідера Джо Байдена щодо західних винищувачів для ЗСУ варто розуміти як відмову лише у цей конкретний момент часу. Український міністр звертає увагу на те, що такі "етапи відмови" офіційний Київ проходив з усією західною зброєю.
Джерело: "ЄП"
Резніков пояснив, що означає "ні" від США щодо F-16
Усі види допомоги на початку проходили етап "ні". Це означає "ні" станом на сьогодні"... Так було з HIMARS, так було зі 155-мм артилерією, з тими ж Bradley. З німецькими Leopard спочатку теж було "ні", а тепер ми маємо танкову коаліцію. Тому я вірю у наступну "літакову коаліцію". Але завжди спочатку має бути лідер. Тому я тут( у Франції - ред), - пояснив глава Міноборони України, зазначивши, що таким лідером може стати Еммануель Макрон.
Олексій Резніков офіційно підтвердив, що під час зустрічі зі своїм французьким колегою він встиг обговорити потреби Збройниї сил України у повітряних платформах з акцентом на протиповітряну оборону.
Будь-який літак - це платформа, з якої можна використовувати той чи інший вид зброї, тож ми не говорили про конкретну назву літака. Ми говорили про те, що тактична авіація теж є елементом протиповітряної оборони, - наголосив український міністр.
Що говорили Макрон і Байден про можливу передачу винищувачів Україні
Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон офіційно заявив, що може розглянути варіант передачі винищувачів ЗСУ, а також пояснив, за яких умов це може статися.
За його словами, це не повинно бути "ескалацією", а також "не повинно послабити французьку армію".
Американський лідер Джо Байден, одразу після заяви Макрона, повідомив, що поки не збирається надавати Україні винищувачі.
Читайте також: