Літо в Україну прийшло хоч і з запізненням, але відразу на максимальних швидкостях - у всіх регіонах України тримається дуже висока температура повітря, а люди ледь витримують надзвичайну спеку. В таку спекотну погоду під особливою загрозою знаходяться не тільки діти і люди похилого віку, а й абсолютно здорові українці, які через спеку відчувають запаморочення, слабкість і нудоту. У МОЗ через аномальну погоду підготували список рекомендацій, в якому підказали, як уберегтися від спеки, не отримати сонячний опік на сонці і не стати жертвою сонячного удару. Як легше перенести спеку, розповідає ONLINE.UA.
В період дуже жарких днів важливо подбати про охолодження і водний баланс, а саме:
перебувати якомога менше на сонці, особливо в період з 11 до 16 годин;
виходити на вулицю в легкому, вільному одязі світлих кольорів, бажано з довгим рукавом, а також користуватися сонцезахисними окулярами і капелюхами, кепками і панамами;
пити якомога більше води - постійно, навіть без почуття спраги;
відмовитися від напоїв, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру, адже це фактично призводить до втрати більшої кількості рідини. Не варто вживати занадто холодні напої - вони можуть викликати судоми шлунка;
при перегріванні тіла приймати прохолодний душ або ванну;
зменшити обсяг фізичних вправ під час спеки;
стежити за харчуванням - відмовитися від важкої їжі, замість неї вживати більше овочів, фруктів і молочних продуктів.
У МОЗ нагадали, що ознаки сонячного удару - запаморочення, нудота, підвищення температури тіла, слабкість, втрата свідомості. При перших же симптомах слід звернутися до лікаря. Якщо ж під час спеки у людини посилюється серцебиття, то слід припинити будь-які навантаження, переміститися в прохолодне місце або в тінь та відпочити.
Що стосується носіння масок у спеку, то в Центрі Громадського здоров'я закликають не відмовлятися від цього засобу індивідуального захисту, так як ситуація з поширенням коронавіруса в країні погіршується. Медики закликають дотримуватися правил носіння масок:
не торкатися зовнішньої сторони маски під час її носіння;
знімати маску з гумки, не торкаючись її передній частині і шкіри обличчя;
не використовувати одноразові маски повторно;
після зняття або дотику до використаної маски мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісним антисептиком.
Щодо носіння медичних рукавичок влітку, то їх слід використовувати, коли є ризик контакту з біологічними рідинами.
Раніше ONLINE.UA публікував список рекомендацій від МОЗ, ВООЗ та UNICEF, які допоможуть уберегтися від коронавіруса.