Які питання візьмуть на себе різні країни в українській формулі миру — відповідь ОПУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Які питання візьмуть на себе різні країни в українській формулі миру — відповідь ОПУ

Які питання візьмуть на себе різні країни в українській формулі миру — відповідь ОПУ
Джерело:  online.ua

У команді глави держави Володимира Зеленського озвучила важливі деталі двосторонніх переговорів з країнами-учасницями зустрічі в Саудівській Аравії щодо майбутнього саміту "формули миру", з чого можна припустити, які питання їм пропонують як "сферу відповідальності".

Джерело: "Європейська правда"

Хто став учасниками переговорів щодо України

Українська сторона вже встигла провести двосторонні зустрічі з очільниками делегацій США, Саудівської Аравії, Фінляндії, Японії, Катару, Франції, ФРН, Іспанії, Норвегії, Туреччини, Польщі та Словаччини, а також з радниками з нацбезпеки та зовнішньої політики лідерів Швеції, ПАР, Бахрейну, Канади, Італії, Данії, Кореї, а також керівником офісу президентки Єврокомісії.

Учасники переговорів обговорювали подальші кроки щодо організації саміту "формули миру", а також найважливіші оборонні потреби України.

Чим займуться країни в українській формулі миру

За попередніми даними, Фінляндія буде активно залученою до гуманітарного розмінування. Як уже згадувалося раніше, Гельсінкі вже надавав допомогу у цьому питанні.

Влада Норвегії має намір приєднатися до реалізації пункту "формули миру" щодо радіаційної та ядерної безпеки, а Швеція – також цього питання та екологічної безпеки.

Офіційна Анкара заявила про бажання "виступити лідером у реалізації пункту Формули миру щодо продовольчої безпеки".

Окрім того, зазначається, що Україна встигла детально обговорити з Польщею та Словаччиною транспортування нашого зерна суходолом після виходу РФ із "зернової угоди".

Також команда Володимира Зеленського запропонувала Саудівській Аравії зробити внесок у питання звільнення українських полонених і продовження дії Чорноморської зернової ініціативи.

Південноафриканській республіці у Зеленського запропонували зробити внесок у питання звільнення українських полонених, повернення депортованих дітей і продовження дії "зернової угоди". З низкою країн Заходу говорили про подальшу військову допомогу, а з тими, хто приєднався до декларації Групи семи щодо "гарантій безпеки" для України – про майбутні двосторонні угоди у цьому питанні.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?