В Україні заочно судитимуть колишнього президента Віктора Януковича та експрем'єр-міністра Миколу Азарова через підписання "Харківських угод". Цим документом посадовці у 2010 році продовжили перебування Чорноморського флоту РФ на території України на 25 років.
Джерело: Офіс генпрокурора
За Харківські угоди судитимуть Януковича та Азарова
Як зазначається, досудове розслідування за цією справою вже закінчено. Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт за статтею про державну зраду (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України).
За цим обвинуваченням Януковичу та Азарову загрожує до 15 років за ґратами з конфіскацією майна або без такої.
Розслідуванням встановлено, що Янукович підписав Харківські угоди, порушивши вимоги Конституції та Закону України "Про міжнародні договори України". А колишній прем'єр, своєю чергою, порушивши ці нормативні акти, того ж дня підписав розпорядження про схвалення Кабінетом Міністрів України Харківських угод.
Що відомо про Харківські угоди
Розслідування встановило, що Янукович 21 квітня 2010 року у Харкові підписав угоду, якою продовжив на 25 років строк перебування чорноморського флоту РФ на території АР Крим і Севастополю.
Того ж дня Азаров підписав розпорядження про схвалення Кабміном так званих "Харківських угод" на користь Росії.
Колишні керівники держави штучно створили передумови для збільшення чисельності російських військ на території України, їх переоснащення й модернізації та надалі – вторгнення збройних сил РФ і окупації ними АР Крим і Севастополя.
Окупація півострова надала можливість Росії здійснити протягом 2014-2022 років нарощування особового складу та військової техніки збройних сил РФ, а також створити нові військові частини та підрозділ. Держава-агресор застосувала їх для повномасштабного військового вторгнення 24 лютого 2022 року на територію України.
Через переховування обвинувачених в Росії, досудове розслідування здійснювалося ДБР за спеціальною процедурою (in absentia).
До слова, у підготовці Харківських угод підозрюють і колишніх міністрів оборони, юстиції та закордонних справ: Михайла Єжеля, Костянтина Грищенка та Олександра Лавриновича. Вони перебувають у міжнародному розшуку.
Читайте також:
Команда Венедіктової завершила слідство щодо Медведчука та Козака.
РНБО відповіла, чи діють насправді санкції проти Медведчука.
Шуфрич вперше прокоментував ДТП за участю свого сина.