Японська компанія NEC розробила штучний інтелект, який здатний визначати можливе місцезнаходження протипіхотних та протитанкових мін під землею.
Джерело: NEC
Японські розробники заявили про новий спосіб пошуку мін
Японська компанія NEC провела успішні експерименти з використанням штучного інтелекту для визначення ймовірності наявності протипіхотних та протитанкових мін у певних районах землі.
Цей інноваційний підхід може значно покращити безпеку військових операцій та допомогти врятувати життя військовослужбовців та мирних жителів.
Було підтверджено, що найбільш ймовірне положення мін можна передбачити з високою точністю (близько 90%), — стверджують у компанії.
NEC у співпраці з Міжнародним комітетом Червоного Хреста розробила систему, яка може визначати можливість наявності наземних мін у певних районах.
Використовуючи географічну та геологічну інформацію, а також звіти мешканців, компанія отримала від МКЧХ відкриті дані та проаналізувала їх за допомогою штучного інтелекту.
Результати аналізу були представлені у вигляді схеми, де зеленим кольором позначені зони з мінами, а червоним – без них. Ця нова система дозволить саперам швидше та з меншими витратами обстежити великі площі.
Надалі для підвищення швидкості та точності прогнозів компанія планує використовувати нові джерела даних, такі як дистанційне зондування за допомогою дронів та супутників.
Технологію з виявлення мін передадуть міжнародним організаціям
Ця технологія може сприяти більш ефективному видаленню протипіхотних мін і зменшити кількість щорічних смертей.
Японська компанія заявила, що прагне надати урядам і міжнародним організаціям послуги з виявлення наземних мін за допомогою ШІ до березня 2024 року.
NEC зазначила, що прагне ще більше підвищити швидкість і точність своїх прогнозів шляхом включення різних джерел інформації, таких як дані, зібрані з дронів і супутників.
За даними NEC, у 2021 році від наслідків війни, таких як наземні міни та касетні бомби, загинули щонайменше 5554 людини по всьому світу, більшість з яких були цивільними.
Нагадаємо, що наразі заміновано 30% території України. За оцінками саперів, для розмінування знадобиться до 10 років.
Читайте також:
РФ "побудувала" в Україні найбільше у світі мінне поле — Шмигаль
На Харківщині на міні підірвався чоловік. Він загинув на місці
На Харківщині батько з 7-річним сином підірвалися на міні