Верховна Рада заборонила публічне відтворення музичної продукції російського походження в медіа та громадському транспорті. Навіщо Україні потрібен такий закон та як РФ використовує музику для своєї пропаганди розповіли журналісти Телебачення Торонто.
Джерело: Телебачення Торонто
Навіщо Україні заборона прослуховування російської музики
Чому потрібен такий закон? Бо російська музика — це інформаційно-психологічна спецоперація. Ви можете навіть цього не усвідомлювати, але під дією алкоголю пісні, приміром, меладзе проникають у вашу свідомість, зачищаючи ваші нейрони для висадки десанту з пісень гурту любе. І тому що на бек-вокалі у росіян завжди стоять Іскандери, - зазначають журналісти.
Нагадаємо, що законопроєкт № 7273-Д про заборону публічного відтворення музичної продукції російського походження в медіа та громадському транспорті був прийнятий за основу і в цілому 19 червня. Його підтримали 303 народних депутати на пленарному засіданні.
Документ передбачає заборону на публічне виконання, показ, демонстрацію музичних творів, виконаних або створених громадянами Російської Федерації. У разі порушення цієї норми телерадіоорганізації зобов'язуються заплатити штраф до держбюджету в розмірі 10% від ліцензійного збору.
Крім цього, законопроєкт пропонує заборонити проведення гастролей за участю виконавців, які є громадянами держави-агресора, відтворення в транспорті музики та інших звукових сигналів, крім інформації про поїздку, відтворення музики в салоні таксі без згоди всіх пасажирів.
Документ також передбачає створення списку виконавців РФ, які засуджують агресію проти України, з метою дозволити виконувати твори таких авторів. Право оновлювати такий список пропонується закріпити за Радою національної безпеки і оборони.
Водночас закон збільшує квоту на пісні українською мовою з 35% до 40%.
Читайте також: