За інформацією журналістів видання The Economist, низка європейських країн, попри злочинну агресію Росії проти України, залишаються лояльними до Москви. Зокрема, видання назвало власний список "Корисні ідіоти Путіна".
Джерело: The Economist
Що відомо про корисних ідіотів Путіна серед країн ЄС
У матеріалі видання зазначається, що до списку увійшли Угорщина, Австрія, Греція, Туреччина, Сербія та Швейцарія.
Окремо журналісти видання віділили проросійську діяльність таких політиків, як Марін Ле Пен, Роберт Фіцо, Маттео Сальвіні та інших.
Зазначається, що термін "Спектр" корисних ідіотів Європи " був придуманий ще за часів Холодної війни.
Він позначав лояльні до комуністичного режиму СРСР європейські країни.
Наразі європейські політики як правого та і лівого спрямування мають значні розбіжності, однак щодо України вони одностайно вимагають припинення бойових дій, що гарантуватиме Росії збереження контролю над окупованими українськими територіями.
У засобах масової інформації та академічних колах інтелектуали все ще здаються щасливими ігнорувати докази імперських намірів Росії та її сповзання у злочинну сферу, а натомість нарікають на те, що європейці заплуталися в тому, що вони називають опосередкованою війною між Америкою та Росією або, можливо, ще більш грандіозно, між Америкою та Китаєм. Та й у світі бізнесу, незважаючи на численні раунди західних санкцій, у Росії теж залишилося чимало "друзів, - зазначається у матеріалі видання.
Як лояльні до Росії країни ЄС допомагають злочинному режиму Путіна
Найбільш активну та помітну підтримку кремлівському режиму на чолі із диктатором та військовим злочинцем Володимиром Путіним висловлює прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.
Популістський лідер неодноразово критикував Захід за підтримку України і продовжував імпортувати Угорщиною російський газ.
Його уряд також відмовляється дозволити транзит зброї, переданої Україні іншими членами Угорщини по НАТО і ЄС.
Австрія натомість більш послідовна у власній політиці, однак в політичному просторі країни залишається велика кількість прихильників Росії, а уряд країни фактично відмовляється надати Україні значну підтримку.
Греція, як член ЄС, виконує вимоги щодо введенних Євросоюзом санкцій проти Росії, однак відмовляється вводити більш жорсткі санкції проти поставок нафти з РФ. Йомовірно, це пов'язано із великим доходом грецьких фірм від торгівлі.
Тільки нещодавно і під сильним тиском США Кіпр, що давно визнаний офшором, закрив близько 4 тис рахунків у місцевих банках, що належать росіянам.
Стикаючись з меншим тиском, країни, що не входять до ЄС, такі як Туреччина та Сербія, навіть не намагаються приховувати вигідні таємні послуги, які вони надають Росії.
Посилаючись на свій хвалений нейтралітет, Швейцарія вдалася до хитромудрих місцевих законів, щоб заблокувати поставки зброї в Україну, включаючи 96 законсервованих танків "Леопард", що знаходяться в Італії і належать приватній швейцарській фірмі.
У Словаччині опитування показують, що партія Роберта Фіцо, лівого русофіла, який звинуватив "українських фашистів" у провокації Путіна, швидше за все, виграє загальнонаціональні вибори, призначені на вересень.
Французька парламентська комісія нещодавно розкритикувала Марін Ле Пен, найближчу суперницю президента Еммануеля Макрона на торішніх виборах, за те, що вона повторювала російську пропаганду після анексії Криму в 2014 році. Вона засудила вторгнення Росії в Україну, але в жовтні минулого року, через сім місяців після початку війни, заявила, що санкції проти Росії не працюють.
В Італії, хоча ультраправий прем'єр-міністр Джорджія Мелоні є рішучим прихильником України, Маттео Сальвіні, який очолює другу за величиною партію в її коаліції, є ще одним противником санкцій і, принаймні, до вторгнення, заявлений шанувальник Путіна.
Читайте також:
Не розчаруємо. Литва дала Україні обіцянку щодо саміту НАТО;
НАТО готує "сюрприз" для України під час саміту у Вільнюсі — Каллас
Британія підтримає ідею спрощеного вступу України в НАТО — глава МЗС