Агенти Національного антикорупційного бюро України, які проводили затримання голови ГФС Романа Насірова, нібито не дотримувалися всіх формальностей, що може вплинути на подальший хід справи.
Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив політтехнолог Олексій Голобуцький, повідомляє ONLINE.UA.
Читайте також: Стало відомо, куди забрали Насірова: з'явилися нові подробиці і відео
Голобуцький надав відео, зняте дружиною Насірова.
"Доброзичливець, що побажав залишитися анонімним, надіслав найцікавіше відео: запис затримання голови ГФС з мобільного дружини Насирова. І питання навіть не в смажених фактах, не в пікантних ігрищах набушников з перевдяганням у форму медбратів. Подивіться уважно. Представники досить специфічною держслужби при затриманні одного з топ-чиновників країни принципово не вважають за потрібне дотримуватися процедури (конкретно момент представитися по всій формі дружині затримуваного, як того вимагає закон та інструкція)", - написав Голобуцький.
"Адже на них чортова уйміща грошей угробити - як раз для максимально якісного виконання ними своїх функцій, в найменших деталях дотримуючись букви і духу закону (і знання цих деталей - це вже само собою)! По суті, ми бачимо наступне: свідома (за такої підготовки - і "випадково"?! Не смішіть мої капці!) формування підстав для судового оскарження затримання і в цілому для розвалу справи. Оскільки судова система - це перш за все формальності. Величезне число дрібних і великих формальностей, щоб тримати весь процес у правовому руслі незалежно від специфіки обставин, фігурантів, завдань і т. п. Отже, ще раз висновок: співробітники НАБУ своїми діями навмисно заклали основу під розвал можливого справи/ справ проти Романа Насірова. Ваші висновки збігаються з моїми?", - резюмував він.
Користувачі прокоментували публікацію Голобуцького.
Дорош Назар: Думаю все йде про написаному сценарії!!!! НАБУ прийде КАПУТ!!!!
Тетяна Висоцька На тому і стоїть вся правоохоронна система.Видимість роботи є (дорікнути не в чому),але насправді грають у піддавки,щоб судді не дуже переймалися:"недотримання процедури і далі не їде,виходь".
Pavel Pyrkov По-перше, судячи з повної відсутності реакції людей на відео - не факт, що голос за кадром - не накладений після того, як знято відео. По-друге, КПК, в даній ситуації, представлятися працівники повинні перед затриманням і не незрозуміло кому, а особі, яка затримується, або його адвокатам. Тобто дружину вони мали право послати на цілком законних підставах. Більш того, після затримання вони не зобов'язані ні представлятися ні тим більше показувати документи кому б то не було, за винятком адвокатів затриманого, затриманого або представників інших правоохоронних органів. Крім того, якщо у дружини Насирова були підозри в тому, що її чоловіка взяли співробітники НАБУ, вона цілком могла викликати патрульних, щоб вони перевірили документи у підозрілих осіб". ПС. Хрінова у вас зрада виходить. ППС. На нашу КПК процесуальные порушення при затриманні - підстава для скасування запобіжного заходу, а ні як не для зняття звинувачень. Не плутайте нашу реальність, з американськими фільмами.
При цьому спеціальний антикорупційний прокурор Назар Холодницький заявив, що в Антикорупційній прокуратурі зроблять все можливе, щоб Насірову найближчим часом суд встановив запобіжний захід.
"Ми будемо вживати всі заходи, передбачені кримінально-процесуальним законом, для забезпечення проведення судового засідання щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному сьогодні або завтра, в передбачені законом строки, у тому числі за участю підозрюваного через засоби відеозв'язку", - заявив Назар Холодницький.
Нагадаємо, що Роман Насіров нібито пережив інфаркт прямо перед врученням підозр у причетності до "газової справи" втікача нардепа Олександра Онищенка і заподіянні державі збитків у 2 млрд грн.
Як повідомляв ONLINE.UA, нардеп Андрій Журжій заявляв, що медичне обстеження Романа Насірова спростувало чутки про пережите ним інфаркті.
Слідчі дії стосовно голови ГФС проводяться в рамках розслідування проти збіглого народного депутата Олександра Онищенка, підозрюваного в розкраданні майна компанії "Укргазвидобування".
Роману Насірову інкримінується стаття 364 Кримінального кодексу України — зловживання владою або службовим становищем. На думку слідства, голова ГФС завдав збитків державі в розмірі 2 млрд грн.