Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з міністром енергетики США Дженніфер Гренхольм наголосив на важливості створення ефективних запобіжників від використання Росією газу як зброї проти України після запуску “Північного потоку-2”.
Джерело: Офіс президента України.
Зустріч глави України з міністром енергетики Сполучених Штатів відбулася 31 серпня в рамках візиту Зеленського до США.
Під час зустрічі було обговорено актуальні питання енергетичної безпеки України та регіону.
Також на ній сторони обговорили загрози від запуску "Північного потоку-2".
«Російський газ є найбруднішим у світі через значні викиди метану в процесі видобутку та транспортування, а також через корупцію, шантаж і маніпуляції», – зазначив президент.
Український президент заявив, що очікує якнайшвидшого започаткування регулярних тристоронніх консультацій у форматі Україна – Німеччина – США з питань збереження українського транзиту та забезпечення європейської енергетичної безпеки.
Окрім того, було порушено питання співпраці у сфері ядерної енергетики та реалізації проектів щодо будівництва додаткових реакторів на українських АЕС, використання малих модульних реакторів.
Загрози "Північного потоку-2"
У разі запуску російського газопроводу "Північний потік - 2" наполовину український транзит газу може скоротитися втричі – до 18 млрд кубометрів. Для порівняння торік Оператор ГТС протранзитував до Європи 55,8 млрд кубометрів газу. Транзит газу є важливим джерелом доходів Держбюджету України.
Під час візиту до Києва 22 серпня канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла Україні, що Німеччина докладе зусилля для збереження транзиту. Втім, в Кремлі заявляють, що наявні угоди по транзиту газу переглядати не будуть, але надалі країнам-транзитерам доведеться конкурувати за право транзиту палива.
Читайте також: