У середу, 21 жовтня, український глава Володимир Зеленський підписав закон "Про розвідку", який є одним з проектів, необхідних для євроатлантичної інтеграції України. Цей документ розробили з урахуванням досвіду регулювання діяльності розвідувальних органів в країнах ЄС і НАТО - він удосконалив правові та організаційні засади функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб'єктів розвідувального співтовариства. Підписання закону відбулося під час відвідування Зеленським управління інформацією Державної прикордонної служби України з нагоди 17-ї річниці створення розвідки ДПСУ. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ОПУ.
"Сьогодні я підписую прийнятий Верховною Радою Закон України "Про розвідку". Реалізація положень цього закону дозволить створити ефективну систему української розвідки, яка буде відповідати характеру і масштабним актуальним загрозам національній безпеці України", - заявив Зеленський під час підписання закону.
Український лідер переконаний, що всі завдання, поставлені в законі, будуть виконані розвідкою на вищому рівні. Він також зазначив, що підписаний ним документ дає не тільки нові можливості для розвідки, а й покладає велику відповідальність на державу.
"Слід пам'ятати, що питання розвідки є пріоритетом, а матеріали розвідників - основою для прийняття важливих державних рішень. Саме тому цей закон - не тільки нові можливості і нові можливості для розвідки, а й велика відповідальність для держави, вимагає значного посилення стратегічної і оперативної складових розвідувальної діяльності, вдосконалення аналітичної роботи та якості отриманої інформації ", - підкреслив президент.
Нагадаємо, законопроект № 2142-д Верховна Рада прийняла 17 вересня. Згідно з його положеннями, розвідувальними органами в Україні є розвідувальний орган Міністерства оборони України, Служба зовнішньої розвідки України і розвідувальний орган Державної прикордонної служби. У їх основні завдання входять: своєчасне забезпечення розвідувальної інформації, сприяння реалізації національних інтересів України і протидія зовнішнім загрозам національній безпеці в певних законом сферах. У законі прописано, що загальне керівництво над розвідувальними органами здійснює президент України, а безпосереднє - їх керівники, яких призначає і звільняє з посади президент.
Раніше ONLINE.UA сооюбщал, що в Європарламенті на слуханнях комітету з іноземних справах підняли питання євроінтеграції України. Європарламентарі перспективно оцінюють шанси нашої країни вступити в ЄС, але все залежить від зусиль української влади в проведенні реформ.