19 лютого офіційно стало відомо, що глава держави Володимир Зеленський ветував закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо поновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби" (№4531). Варто звернути увагу на те, що ухвалення цього закону вимагає влада Європейського Союзу. Український лідер повернув закон зі своїми пропозиціями до парламенту 18 лютого. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Верховної Ради.
"Рада 16 лютого ухвалила законопроєкт, що передбачає оголошення конкурсів на посади, які займають особи, які уклали контракти про проходження держслужби на період дії карантину. Йдеться про схему так званих "ковідних конкурсів", яку Україна запровадила після початку пандемії і лишає чинною досі. Ця схема дозволяє керівникам держорганів та їхніх підрозділів довільно, в обхід усіх конкурсних процедур, призначати своїх людей на посади у держслужбі, для яких досі була обов’язковою конкурсна процедура", - йдеться в повідомленні.
Що важливо розуміти, влітку Верховна Рада спробувала зупинити цю практику, ухваливши законопроєкт № 3491, що зупиняє "ковідні конкурси", однак тоді його несподівано ветував Володимир Зеленський.
Влада Європейського Союзу раніше багато разів закликала офіційний Київ відновити конкурсний відбір, звертаючи увагу на те, що це - головний елемент реформи державного управління.
"Зобов'язання про відновлення конкурсів замість призначення "своїх людей" на держслужбу є однією з умов отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС на суму 600 млн євро", - нагадують в українському парламенті.
Варто також згадати про те, що 18 лютого Володимир Зеленський нарешті представив Стратегію розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки. За словами глави держави, суди наразі є чи не найбільшою проблемою України. Він також нагадав, що проведення судової реформи - це одна із найголовніших вимог Євросоюзу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Євросоюз висунув Україні безкомпромісну вимогу щодо проведення реформ.