Президент Володимир Зеленський вперше після початку розв'язаної Кремлем злочинної війни проти України прибув з візитом до Вільнюса для участі у саміті НАТО.
Джерело: LRT
Що відомо про візит Зеленського до Вільнюса на саміт НАТО
Зазначається, що Зеленський прилетів до Вільнюса на державному літаку Польщі.
Зеленський прилетів в аеропорт Вільнюса близько 15:45.
До Вільнюса приїхав не лише президент, а й перша леді України Олена Зеленська.
Цю інформацію журналістам підтвердив прессекретар президента Сергій Никифоров.
Сьогодні у Вільнюсі розпочався саміт країн-членів НАТО. Також у ньому бере участь і Україна.
Київ хоче отримати запрошення приєднатися до Альянсу на саміті. При цьому Україна розуміє, що повноправним членом НАТО може стати лише після закінчення війни з Росією.
Позиція союзників щодо членства України
За словами речника Ради нацбезпеки США при Білому Домі Джона Кірбі, членство України в НАТО у найближчому майбутньому малоймовірне, адже погрожуватиме втягуванням Альянсу у війну проти Росії.
Ми віримо, що НАТО - це майбутнє України. Я маю на увазі, що це те, про що Альянс домовився ще у 2008 році, - зазначив Кірбі.
Він також додав, що Україна має здійснити певні реформи до того, як приєднатися до НАТО.
Зараз Україні потрібно провести деякі реформи - належне врядування, верховенство права, політичні реформи - і ми розуміємо, що важко працювати над деякими з цих реформ, коли ви перебуваєте в стані війни. Звичайно, вони зараз у стані війни. Отже, членство в НАТО в найближчому майбутньому є малоймовірним, оскільки це втягне НАТО у війну з Росією, - підкреслив представник Білого дому.
Водночас Кірбі визнав розчарування з боку президента Володимира Зеленського, який розкритикував НАТО, адже Київ отримав сигнал про те, що партнери в кулуарах обговорюють формулювання на саміті без України.
Так, є розчарування, є бажання швидко закінчити цю війну, все це ми розуміємо. Звичайно, ми поділяємо багато з цих занепокоєнь, - пояснив речник Ради нацбезпеки США.
Між тим президент США Джо Байден підтримав спрощення процедури вступу України до НАТО для прискорення членства після перемоги у війні проти Росії.
За словами джерела агентства, Байден хоче скасувати так званий План дій щодо членства.
Це означатиме, що українському уряду не доведеться брати участь у багаторічній програмі, щоб продемонструвати, що він провів військові, економічні та політичні реформи, необхідні для вступу до Альянсу, -повідомляють журналісти видання EFE.
У свою чергу глава Держдепу США Ентоні Блінкен підкреслив, що на саміті НАТО у Вільнюсі Україна має отримати потужний пакет політичної та практичної підтримки, включно зі шляхом до членства в Альянсі.
У нас є єдиний альянс, який збирається продемонструвати дуже практичними способами свою незмінну підтримку України, включно зі шляхом до членства, - зазначив Блінкен.
В окремому інтерв'ю на NBC Блінкен наголосив на чіткій демонстрації прогресу, якого Україна досягла на шляху до членства. Він додав, що це буде відображено в рішеннях саміту, а також в роботі, яку ще потрібно виконати.
Я думаю, що всі, включно з президентом Зеленським, чітко усвідомлюють, що під час війни членство не може відбутися, але вони досягли реального прогресу, і альянс визначить подальші реформи як у сфері безпеки, так і в сфері демократії, які необхідні для продовження руху цим шляхом, - наголосив глава Держдепу США.
Читайте також:
У Вільнюсі розпочався саміт НАТО — відео;
Безпрецедентно й абсурдно. Зеленський обурився новому сигналу від НАТО
Не Столтенберг. Відомо, кого Байден хоче бачити новим генсеком НАТО