У Раді переконані, що підвищення пенсійного віку - невідворотний процес і вирівняти солідарний рівень пенсій можна тільки шляхом збільшення пенсійного віку. З такою заявою виступила очільниця парламентського комітету з питань соцполітики Галина Третьякова.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Економічну правду".
"Президент проти. Володимир Олександрович дуже переймається темою пенсійного забезпечення. Не знаю, може, накладе вето на мої законопроєкти. Шляхів у нас два: виходити на пенсію раніше та отримувати пенсію, яка у нас є, або підвищувати пенсійний вік та отримувати більші пенсії", - сказала Третьякова.
Окрім того, вона прокоментувала твердження про те, що МВФ підтримає підвищення пенсійного віку.
"Ймовірно. Підвищення пенсійного віку - невідворотний процес. Є дослідження Світового банку. У ньому йдеться про те, що у 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи у нас пенсію за формулою будуть отримувати 40% громадян. Усі інші будуть отримувати мінімальну пенсію. Наші діти сплачуватимуть податків більше, щоб утримувати тих, хто сплачує податків менше", - каже вона.
За словами нардепки, не потрібно було ФОП вводити у систему пенсійного забезпечення. Це можна було робити через 10-20 років. У ЄС почали включати самозайнятих у пенсійну систему з 2000-х років, коли стали багатшими.
"Зараз маємо ситуацію: або ми залишаємо пенсійний вік, і у нас поступово, не за часів нашого президента, погіршуватиметься ситуація, або ухвалюємо рішення, що з 2023 року збільшуємо пенсійний вік один раз на рік на один місяць. Ми попереджаємо нашу молодь: дорогі діти, ми починаємо жити довше, людей похилого віку стає більше. Або ми будемо сідати на плечі платників податку, або зараз робимо накопичувальну систему і вирівнюємо ситуацію", - пояснює вона.
Як повідомляв ONLINE.UA, у січні Міністерство соціальної політики нагадало про підвищення пенсій в Україні.