Двосторонній договір зі Сполученими Штатами щодо гарантій безпеки України має бути схожий на ізраїльську модель. Він повинен містити питання зброї, санкцій, фінансів, однак з кожною країною перелік може бути інший.
Джерело: інтервʼю "1+1"
Зеленський розкрив деталі договору України та США про гарантії безпеки
Там (у договорах про гарантії безпеки, - ред.) повинні бути і санкції, і зброя, фінанси, ППО, літаки - меню велике, але різний клієнт, скажімо так. Зі Сполученими Штатами це буде більш потужний двосторонній договір, з Британією - сильний. Є держави, які просто не мають зброї, але (мають, - ред.) фінанси, серйозні санкції у разі повторення агресії, - заявив він.
Зеленський підкреслив, що договір зі США може бути схожий на ізраїльську модель гарантій безпеки від американців.
Зі США у нас, напевно, буде саме така модель - ізраїльська, там, де є і зброя, і технології, і тренування, і фінанси тощо. Начебто ізраїльська, але інша держава у нас й інший ворог, - пояснив він.
Президент запевнив, що у разі зміни президента у США договір продовжуватиме діяти, оскільки документ має бути обов’язково ратифікований Конгресом, а в європейських країнах - їхніми парламентами.
Зеленський додав, що Україна не відмовляється від НАТО, а гарантії безпеки діятимуть на шляху України до Альянсу.
Гарантії безпеки для України
Під час саміту НАТО лідери країн G7 погодили декларацію про гарантії безпеки для України. Вона передбачає довгострокову підтримку у сфері безпеки та економіки.
Зеленський зазначав, що нові гарантії безпеки, передбачені декларацією, будуть розширені внаслідок двосторонніх договорів із партнерами. До підтримки України може приєднатися будь-яка держава.
Читайте також:
США знайшли спосіб розв’язати проблему України з боєприпасами
Повинні сказати "Досить!". Блінкен висунув ООН чітку вимогу щодо Росії
Це буде атака на НАТО. В Сенаті США озвучили попередження Кремлю