Китай домігся від України відмови від підписання документа ООН про порушення прав людини в Сіньцзяні шантажем. Офіційний Київ відкликав свій підпис з документа, оскільки в КНР погрожували заблокувати постачання в Україну 500 тисяч доз вакцини від коронавіруса CoronaVac.
Джерело: Associated Press
Про шантаж Китаю повідомили неназвані джерела в структурах ООН. Вони заявили, що Україна приєдналася до представленої Канадою на Раді з прав людини в Женеві у вівторок заяви, яку також підтримали понад 40 країн. У ній закликали Китаю дозволити негайний доступ незалежних спостерігачів в Сіньцзян. В четвер Україна відкликала свій підпис.
"У четвер Україна виключила своє ім'я зі списку країн, що підтримали (документ - ред.) після того, як китайські власті попередили Київ, що заблокують заплановану поставку на 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 в Україну, якщо він цього не зробить", - відзначає агентство.
У чому країни ООН підозрюють Китай
Ще в 2018 році в ООН заявляли, що китайська влада тримаєнаціональні меншини в таборах і примушує до праці, але кілька днів тому експерти ООН з прав людини озвучили підозри щодо насильницького позбавлення певних органів у представників репресованих меншин. Вони стверджують, що отримали достовірну інформацію, яка підтверджує жорстоке поводження китайців з уйгурами-мусульманами та іншими людьми в Сіньцзяні.
На підставі цього повідомлення 40 країн в ООН прийняли спільну заяву, в якій вимагали від Китаю надати негайний доступ незалежних спостерігачів в Сіньцзяна. Китайська влада порушення прав людини в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР категорично заперечує.
Вакцинація від коронавіруса в Україні
Станом на 26 червня в Україні вже майже 1,9 млн людей зробили щеплення від коронавіруса. Українців вакцинують наступними препаратами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech - вона знаходиться на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування, в Україні вакцину зареєстровано 9 березня 2021 роки;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, в Україні її зареєстровано 20 квітня 2021 роки;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech - вакцина дозволена для екстреного використання ВООЗ, її застосовують в США, Великій Британії, Канаді і ЄС.
Читайте також: