Клімат нашої планет, що змінюється, погано впливає на здатність землі поглинати воду. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на наукове видання Science Advances.
Науковці пояснюють, що рідина у ґрунті - це дуже важливий фактор у процесі зберігання вуглекислого газу, який зігріває нашу планету. Зміни клімату спровокують зростання кількості опадів.
Збільшення опадів в окремих регіонах Землі у свою чергу спричине у комбінації з іншими причинами зменшення поглинутої ґрунтом рідини.
За словами Даніеля Хіменеса з університету Рутгерса, він з командою провів експеримент. Він став продовженням дослідження близько 25-річної давнини. Вчені протягом чверті століття збільшили збільшували кількість штучних опадів на певній ділянці.
За результатами експерименту, середній показник опадів був збільшений на 35%. Через це кількість води, що розчиняється у ґрунті, зменшилася на 21-33%.
"Це та інші дослідження показують, що гідравлічні властивості ґрунту можуть змінюватися протягом десятиріч у залежності від змін кліматичних умов", - пояснили науковці.
Фахівці вважають, що зміни властивостей ґрунту - це негативний вплив перш за все на запаси підземних вод, виробництва їжі та функціонування екосистем загалом.
Як повідомляє ONLINE.UA, шведський вчений заявив, що можливим рятуванням від кризи харчування в умовах глобального потепління може стати обережний канібалізм.