У Генштабі України розробили новий законопроєкт, який передбачає зрівнювання виплат військовослужбовцям та резервістам, які уклали контракт з ЗСУ. Цей законопроєкт вже підписав глава Генштабу ЗСУ та наступного тижня його направлять до Офісу президента. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Міноборони.
Старший офіцер мобілізаційного відділу управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Олександр Підлісний уточнив, що однакові виплати з військовослужбовцями будуть отримувати тільки ті резервісти, які уклали контракт на проходження служби у військовому резерві. У Генштабі вважають, що прийняття цього закону посилить мотивацію громадян України до служби у військовому резерві та поліпшить їх соціальні гарантії.
"Зокрема, пропонується виплачувати грошове забезпечення резервістам так само, як і військовослужбовцям, за дні виконання ними службових обов'язків, одноразову грошову винагороду при укладенні контракту на проходження служби в резерві. А ще - забезпечити гарантоване першочергове працевлаштування, безкоштовну медичну допомогу у військово-медичних установах як під час, так і після 25 років служби у військовому резерві, зарахування цього часу до військової пенсії з розрахунку три роки служби у військовому резерві за один рік служби і додавання до десяти додаткових діб до щорічної відпустки", - повідомили в Генштабі.
Крім того, в даному законопроекті пропонують знизити податки для роботодавців на кожного резервіста, а саме знизити єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з 22 до 8,41% та звільнить фізичних осіб-підприємців, які служать у військовому резерві за контрактом, від сплати за себе єдиного внеску.
Слід відзначити, що схожий зоконопроект вже розглядала Верховна Рада, але його відкликали в кінці минулого місяця. У Генштабі сподіваються, що оновлений документ буде прийнятий депутатами. Підлісний послався на приклад багатьох європейських країн, які маючи невелику армію, роблять ставку на підготовлений військовий резерв. Наприклад, Швейцарія, з населенням 8,5 млн осіб, за словами Підлісного, за дві доби може мобілізувати 500 тисяч резервістів, Данія з населенням понад 5 млн осіб - близько 200 тисяч підготовлених бійців, Норвегія з населенням понад 4 млн здатна поставити в стрій 400 тисяч людей.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в МОН визнали, що в Держбюджеті-2020 не передбачено підвищення зарплат педагогам. У проєкті, який був прийнятий в першому читанні, зарплати вчителям залишаються на рівні 2019 року. Але в міністерстві працюють над тим, щоб до фінального прийняття Держбюджету туди були внесені правки щодо підвищення заробітних плат вчителям.