Міністерство оборони України допустило до експлуатації перший дистанційно-керований бойовий модуль "ШаБля". Його будуть використовувати для розвідки на полі бою, виявлення цілей та ураження противника.
Джерело: МОУ
ЗСУ отримують бойовий модуль "ШаБля"
Повідомляється про допуск до експлуатації відразу трьох зразки модулів "ШаБля".
Цей бойовий модуль застосовують для ведення розвідки з метою виявлення цілей на полі бою та ураження живої сили противника, боротьби з легкоброньованою технікою і вогневими позиціями ворога.
Ми раді, що українську "ШаБлю" високо оцінюють не тільки наші воїни та в Міноборони, але й такі великі друзі України, як експрем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, — прокоментував лідер команди розробників.
До слова, бойовий модуль застосовують для ведення розвідки задля виявлення цілей на полі бою та ураження живої сили ворога, боротьби з легкоброньованою технікою та вогневими позиціями противника.
Виробництво зброї для ЗСУ
Україна наразі готується до виробництва сучасної зброї на своїй території. Вже є низка контрактів на будівництво таких заводів. Так, 21 вересня президенти України та США домовились про сумісне виробництво необхідної зброї.
Також за словами віцепрем’єр-міністра — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Україна до кінця року планує збільшити виробництво БплА у 140 разів.
Міністр зазначив, що у порівнянні з минулим роком, вже до кінця 2023 року виробництво безпілотників в Україні зросте приблизно в 120-140 разів.
За його словами, наразі проходять тестування системи штучного інтелекту, які допомагатимуть за кілька кілометрів виявляти ворожі цілі й наводити на них БпЛА.
Він додав, що зараз ця технологія знаходиться на стадії тестування, але деякі дрони, які купує Україна, використовують ШІ для розпізнавання цілей.
Читайте також:
Україна запустила виробництво боєприпасів спільно з двома країнами НАТО
Що США передадуть Україні у новому пакеті військової допомоги — дані Reuters
Конгрес США підтримає виділення Україні 24 млрд доларів — Маккол