Експерти у галузі психології з'ясували, про що може свідчити так званий "фабінг" - звичка людини не відриватися від смартфона навіть у приємній компанії. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Psychological Reports.
Вчені зауважили, що це може бути ознакою депресії. Йдеться про погану звичку переглядати стрічку новин у соціальних мережах, заглядали до електронних скриньок навіть у присутності співбесідника. такі люди навіть можуть відпускати фрази на кшталт "ти продовжуй, я уважно слухаю".
"Я помітив, що деяких клієнтів тягне заглядати в смартфон під час психотерапевтичної сесії", - цитує журнал психолога Наїфа Ергуна, співавтора дослідження з турецького Університету Мардіна Артуклу.
Для дослідження психологи обрали дві групи добровольців. Першу групу склали з 576 учасників, їх вік коливався від 18 до 76 років. Вони розповіли спеціалістам про свою звичку постійно перевіряти повідомлення.
Водночас інша група — з 510 учасників віком 18-58 років, розповіли дослідникам про співбесідників, які завжди сидять зі смартфонами в руках та не слухають їх.
На думку вчених, фабінг провокує напруженість між людьми. Воно може говорити про депресію, тривожність, низьку самооцінку, або приховану неприязнь до співбесідника.
Утім, фабінг — не завжди ознака самотньої людини. Це пояснюється тим, що такий користувач гаджетів не проводить кордону між реальним та віртуальним спілкуванням.
Як повідомляв ONLINE.UA, після 30 років в організмі людей починаються незворотні процеси старіння, які зачіпають і когнітивні здібності. Щоб зберегти пам’ять, мислення і зміцнити розумові здібності, потрібно постійно піддавати мозок багатозадачним навантаженням — вони є найпростішим і дієвим способом зупинити його старіння. Деталі дослідження — за посиланням.