За словами міністра оборони Олексія Резнікова, Україна потребує у 4 рази більше боєприпасів, ніж можна закупити на мільярд євро, виділений Євросоюзом.
Джерело: Bloomberg
Україні потрібно значно більше боєприпасів
За словами очільника Міноборони, проекту ЄС щодо виділення мільярду євро на закупівлю боєприпасів для ЗСУ буде недостатньо, адже Україні необхідно у 4 рази більша кількість снарядів.
Перед неформальною зустріччю міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Резніков також заявив, що нашій країні потрібні системи ППО, а також бронетехніка і танки.
Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель скептично відповів на заклики виділити більші фінансові ресурси для фінансування боєприпасів для України: "Гроші не приходять з неба".
Між тим Резніков очікує, що країни ЄС нададуть Україні якомога скоріше засоби ППО, боєприпаси та близько мільйона боєприпасів калібру 155 мм.
Ми обговоримо з нашими друзями й партнерами, з міністрами оборони ЄС, наші пріоритети. Пріоритетом номер один є системи протиповітряної оборони, а також боєприпаси, боєприпаси та ще раз боєприпаси. Саме тому я підтримую ініціативу мого друга Ханно Певкура про поставки 1 мільйона снарядів для артилерійських систем калібру 155 мм, - підкреслив Резніков.
За його словами, наразі дуже важливо не припиняти поставки. Також міністр заявив про очікування поставок броньованих БМП та танків, які допоможуть сформувати сталевий кулак напередодні майбутнього контрнаступу.
Водночас Резніков зауважив, що як юрист вважає важливим дотримання усіх правових процедур й правил щодо поставок військової допомоги, однак необхідно також враховувати обставини воєнного часу, коли швидкість поставок має вирішальну роль.
Як Єнс Столтенберг сказав нам у Брюсселі під час минулої зустрічі у форматі "Рамштайн", час зберігає життя. Саме тому нам потрібно рухатися вперед так швидко, як це можливо, - підкреслив голова міноборони.
Зі свого боку глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель закликав направити кошти з оборонних фондів на закупку боєприпасів для України.
За його словами, країни ЄС повинні визначитись із пріорітетами щодо надання допомоги Україні.
На його думку, нагальним питанням залишається закупівля снарядів для українських військових.
Тому Боррель закликав міністрів оборони країн Євросоюзу направити кошти з європейських фондів на виробництво боєприпасів.
Перше, що потрібно зробити, це використати те, що ми маємо. Якщо країни-члени готові надати більше, я буду радий. Але сьогодні давайте будемо реалістами та прагматичними та обговоримо те, що можна прийняти сьогодні, - зазначив очільник зовнішньої дипломатії ЄС.
Водночас глава Міноборони Естонії Ханно Певкур вважає, що європейські оборонні компанії зможуть збільшити об'єми виробництва з новими інвестиціями.
Коли ми принесемо ці свіжі гроші, це також збільшить потужність промисловості. Це те, що нам у будь-якому випадку потрібно також і в майбутньому, щоб європейські промислові підприємства були здатні виробляти більше снарядів, - наголосив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
Резніков спростував причетність України до вибухів на російських Північних потоках
За словами голови Міноборони, Україна не має відношення до диверсійних актів на російських газогонах "Північний потік".
Це не наша діяльність, - коротко підкреслив Резніков.
7 березня впливове видання The New York Times оприлюднило матеріал, у якому стверджується, що за вибухом газопроводів "Північний потік - 1" та "Північний потік - 2" у Балтійському морі нібито стоять неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.
Як стверджується у статті, нові розвідувальні дані США свідчать про причетність до диверсії "проукраїнської групи", до складу якої входили противники російського диктатора Володимира Путіна.
Читайте також:
США та Німеччина відреагували на інформацію щодо причетності України до вибухів на Північних потоках;
Reuters дізналося про плани Путіна щодо пошкоджених Північних потоків;
У США розглядають поставки в Україну зрідженого газу