Організації, що підтримують вільні ЗМІ в Афганістані, заявили в понеділок, що з моменту падіння колишнього уряду в середині серпня 153 ЗМІ припинили свою діяльність в 20 провінціях. За словами посадовців організацій, ці засоби масової інформації включають радіо, друковані ЗМІ та телеканали, і, як повідомляється, основними причинами є як економічні проблеми, так і обмеження.
Джерело: TOLOnews.
Офіційні особи заявили, що, якщо фінансова криза ЗМІ не буде вирішена і обмеження проти них не будуть усунуті, ще більше ЗМІ, ймовірно, припинять роботу в країні.
«Якщо організації, що підтримують ЗМІ, не звернуть увагу на ЗМІ, незабаром ми станемо свідками закриття всіх, що залишилися в країні ЗМІ», - сказав Худжатулла Муджададі, заступник голови Федерації журналістів Афганістану.
«Продовження цієї тенденції викликає побоювання. Ми закликаємо міжнародні організації негайно вжити заходів для вирішення цієї проблеми. В іншому випадку скоро настане кінець свободі преси й інших людських і громадянських свобод », - сказав Масрур Лутфі, представник Національної спілки журналістів Афганістану.
Представники ЗМІ, що припинили роботу підтвердили, що через економічні проблеми і обмежень вони більше не можуть працювати.
Радіо в Афганістані
Радіо Мілмо, розташоване в Пактіці, є однією з радіостанцій, які недавно припинили свою діяльність. Радіо було створено в 2011 році і висвітлювало політичні, культурні, економічні та спортивні новини.
«Через невідповідного робочого середовища і економічних проблем ми припинили свою діяльність», - сказав Якоб Хан Манзур, головний редактор радіо.
За словами Манзура, у Milma Radio було 35 співробітників, які працювали в 13 провінціях. Зараз всі колишні співробітники безробітні.
Джамалуддин Ельхам, колишній репортер радіо, сказав: «На жаль, через економічні проблеми наша радіостанція перестала працювати».
«Радіостанція припинила свою діяльність через економічні проблеми, і ми втратили роботу», - сказав Мохаммад Ікрам Шахаб, репортер.
Організації, що підтримують вільні ЗМІ в Афганістані, заявляють, що економічні проблеми серйозні, а робота в умовах обмежень створює великі проблеми для ЗМІ.
Однак таліби заявили, що постараються створити безпечні умови для ЗМІ і журналістів, щоб вони могли продовжувати свою роботу.
Читайте також:
Таліби з різкістю відкинули ідею Макрона про зону безпеки в Кабулі;
Усі шоковані: Україна провела небезпечну операцію в Афганістані, яку провалили США.