Абрамович перед вторгненням армії РФ в Україну переписав на дітей мільярдні активи
Категорія
Світ
Дата публікації

Абрамович перед вторгненням армії РФ в Україну переписав на дітей мільярдні активи

Абрамович перед вторгненням армії РФ в Україну переписав на дітей мільярдні активи
Джерело:  online.ua

Російський мільярдер Роман Абрамович за 3 тижні до злочинного вторгнення окупаційної армії РФ в Україну перевів трасти, у яких зберігаються мільярди доларів, на власних дітей.

Джерело:  The Guardian

Абрамович перевів на дітей всі свої мільярдні активи 

Зокрема, журналісти видання дізнались, що трасти із мільярдами доларів російського олігарха були реорганізовані на початку лютого 2022 року з метою передачі бенефіціарного права власності дітям Абрамовича до запровадження санкцій проти олігарха.

Витік файлів, з якими ознайомилася газета, свідчить про те, що 10 таємних офшорних трастів, створених на користь Абрамовича, були швидко реорганізовані на початку лютого 2022 року, за три тижні до початку війни РФ проти України. Масштабна реорганізація фінансових справ Абрамовича почалася всього через кілька днів після того, як уряди почали погрожувати запровадити санкції проти російських олігархів у разі вторгнення, - йдеться у матеріалі видання.

Журналісти також зазначили, що наразі семеро дітей Абрамовича, наймолодшому з яких дев'ять років, стали власниками трастів, в яких зберігається щонайменше $4 млрд.

При цьому загальна вартість активів може бути набагато вищою.

Зміни, схоже, зробили дітей кінцевими бенефіціарними власниками трофейних активів, давно пов'язаних з їхнім батьком, включаючи розкішну нерухомість і флот супер-яхт, вертольотів і приватних літаків, - також підкреслюють автори матеріалу.

Експерти з питань санкцій розповіли газеті, що масштабна реорганізація трастів може ускладнити зусилля по забезпеченню виконання санкцій проти олігарха і потенційно зірвати спроби заморозити активи, які раніше вважалися такими, що належать олігарху.

Ці викриття, ймовірно, піднімуть питання про те, чи повинні діти Абрамовича також підлягати заморожуванню активів. На відміну від членів сімей деяких з найближчих радників Путіна, багато сімей олігархів, які потрапили під санкції, уникли обмежень, - зазначається у матеріалі.

Уряди Великої Британії та ЄС визнали Абрамовича прокремлівським олігархом і в березні 2022 року наклали на нього санкції за те, що він отримує вигоду від тісних відносин з Путіним.

Абрамович заперечує фінансові зв'язки з Кремлем і подав судовий позов про скасування санкцій ЄС.

Абрамович, який має російське, ізраїльське та португальське громадянство, не був доданий до санкційного списку США. Як повідомлялось, Україна просила Білий дім не вводити санкції проти нього після того, як бізнесмен став неофіційним посередником у мирних переговорах, - нагадують автори матеріалу.

Файли, схоже, були отримані через злом кіпрського офшорного провайдера послуг, який управляє трастами Абрамовича, пише видання.

Великий архів документів був анонімно переданий The Guardian.

Ці документи показують, як Абрамович десятиліттями використовував непрозорі трастові структури для укриття своїх статків у таємних офшорних гаванях, і вказують на проблеми, з якими стикається західна влада, "намагаючись пробитися крізь ці складні структури, щоб забезпечити дотримання санкцій".

Фінансові активи Абрамовича опинилися під пильною увагою з моменту вторгнення РФ в Україну. Влада Джерсі намагалася заморозити активи на Нормандських островах на суму $7 млрд, в той час як США конфіскували два його приватних літаки за порушення експортного контролю.

ФБР заявило тоді, що Абрамович реорганізував два трасти, один з яких володів конфіскованими літаками, зробивши своїх дітей бенефіціарами.

Однак витік документів свідчить про те, що реорганізація була більш масштабною.

У сплеску активності в лютому 2022 року, незадовго до вторгнення, Абрамович був вилучений як бенефіціар двох трастів, виявлених ФБР. Тим часом його діти були призначені бенефіціарами восьми додаткових трастів, створених на користь їхнього батька.

Експерти з питань санкцій заявили, що ці зміни могли бути навмисною, але не незаконною спробою дистанціювати олігарха від його активів до введення санкцій.

За їхніми словами, реорганізація може створити проблеми для влади, яка зараз переслідує активи, які, як вважається, належать Абрамовичу, оскільки вони визначають, хто насправді володіє і контролює багатомільярдні статки: олігарх чи його діти.

Абрамович та його діти не відповіли на детальні запити щодо коментарів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?