З бюджету виділять 146,4 млн гривень для компенсації українським аграріям придбаної ними техніки сільськогосподарського призначення. Кошти виділили в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».
Джерело: пресслужба Мінагрополітики.
Компенсацію розподілять між 925 сільгосптоваровиробниками, які придбали 3044 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 585,4 млн гривень (без ПДВ).
За попередніми підрахунками, залишок після виплати компенсації з коштів, призначених на розвиток у цій галузі становитиме 307,6 млн гривень.
Хто зможе отримати компенсацію
В Мінагро повідомляють, що отримати вищезгадану компенсацію можуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, сфера діяльності яких пов’язана з постачанням сільськогосподарських товарів, вироблених власними або орендованими засобами. Питома вага вартості таких товарів має становити щонайменше 75% від усіх товарів цього виробника за останні 12 місяців.
У відомстві повідомили, що розмір компенсації становить 25 відсотків вартості (без урахування ПДВ) закупленої техніки чи обладнання, які на момент придбання належали до відповідного переліку, зазначеного на сайті.
Варто зазначити, що компенсація проводиться за придбання саме вітчизняної техніки та обладнання з метою стимулювання економіки в цій галузі.
“Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення сільськогосподарських товаровиробників вітчизняною технікою та обладнанням для агропромислового комплексу шляхом здійснення часткової компенсації вартості техніки та обладнання, що закуплені у вітчизняних виробників та/або їх дилерів” – йдеться у повідомленні.
Рекордний врожай
Нагадаємо, українські аграрії цього року зібрали найбільший в історії врожай пшениці та ячменю. Так, врожай пшениці склав 32,9 млн т, ячменю — 10,1 млн т. Таких показників вдалося досягнути не лише за рахунок високої врожайності, а й за рахунок збільшення посівних площ.
Зазначається, що до середини вересня в Україні вже повністю зібрали 4 основні культури: пшеницю, ячмінь, горох та ріпак.
Міністерство економіки прогнозує у 2021 році загальний врожай зернових культур в Україні не менше рекордного показника 2019 року — 75 млн тонн.
Втім, українці можуть і не побачити здешевлення продуктів через рекордний врожай, оскільки на ціни впливає багато різних факторів, в першу чергу, ціни на світовому ринку. Експерти вважають, що хліб в Україні не подешевшає, а може навіть подорожчати.
Читайте також:
Земельна реформа: КСУ хоче розглядати справу у закритому режимі.
Фермери на Херсонщині масово знищують кавуни.
В Україні за рік ціни на деякі продукти виросли на 70 відсотків.