В Головному управлінні військової розвідки Міноборони України зазначили, що російська армія використовує територію Курської АЕС для зберігання ракет та ймовірно іранських безпілотників.
Джерело: сайт ГУР МО
Окупанти ховають ракети та дрони на території Курської АЕС
Отримано інформацію, що російські військові використовують територію Курської АЕС та пов’язаних з нею підприємств для зберігання та обслуговування ракет, - зазначають представники ГУР.
За даними управління військової розвідки, останні декілька тижнів до підземних ангарів підприємства "Курскатоменергоремонт" в районі селища Іваніно Курської області російські військові завозили ракети до комплексів С-300.
Окрім цього наприкінці жовтня до цих ангарів прибували кілька вантажівок на іранських автомобільних номерах з невідомим вантажем.
Не виключено, що зазначений об’єкт підвищеної небезпеки, який безпосередньо наближений до Курської АЕС (місто Курчатов), використовується російськими ЗС у військових цілях, - зазначають у військовій розвідці.
Зокрема, мова може йти про таємне розміщення та обслуговування боєприпасів до ракетного озброєння та іранських БПЛА на території атомної станції.
Не виключається наявність у вказаних підземних сховищах іранських балістичних ракет. Наведена інформація має стати предметом ретельної перевірки з боку представників відповідних міжнародних організацій. В першу чергу - МАГАТЕ, - наголошують у ГУР.
Між тим аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) підкреслили, що після того, як експерти МАГАТЕ оприлюднили свої висновки щодо ситуації на окупованій армією ЗАЕС, кремлівські загарбники почали створювати умови для негайного переводу станції на російську енергосистему.
Експерти припускають, що російська влада, можливо, створює умови для негайного переведення Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в російську електромережу після заяви Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) від 3 листопада про те, що українська влада не використовує ядерні матеріали не за призначенням.
Тим часом російські війська продовжують виводити окремі підрозділи з північно-західної частини Херсонської області, але поки що незрозуміло, чи будуть вони боротися за місто Херсон.
За спостереженнями ISW, російські війська продовжують готувати запасні позиції на лівому (східному) березі Дніпра, облаштовуючи оборонні позиції на північний захід від Херсона та перекидаючи туди додаткові мобілізовані сили.
За повідомленнями, деякі російські елітні підрозділи – такі як повітряно-десантні війська та морська піхота – продовжують діяти на правому (західному) березі Дніпра, і їх повне виведення з півночі Херсонської області було би більш чітким показником того, що російські війська не будуть боротися за місто Херсон або населені пункти на правому березі.
Українські та російські джерела також активно обговорювали повідомлення про закриття деяких російських контрольно-пропускних пунктів в околицях Херсона, крадіжку міських пам'ятників та зняття російського прапора з будівлі Херсонської обласної адміністрації як ознаки триваючого відходу Росії з міста.
Як зазначають аналітики, окупанти зосередили недостатню кількість мобілізованих на наступальних діях під Бахмутом та Вугледаром Донецької області.
ISW не висуває жодної гіпотези, яка пояснила б нетерплячість російських військ або їхнє спрямування обмежених військових ресурсів на завоювання оперативно незначимих територій у Донецькій області замість того, щоб захищатися від контрнаступів ЗСУ в Луганській та Херсонській областях.
Читайте також: