Армія РФ може перегрупуватись в Бахмуті для посилення наступу – звіт аналітиків ISW
Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ може перегрупуватись в Бахмуті для посилення наступу – звіт аналітиків ISW

Армія РФ може перегрупуватись в Бахмуті для посилення наступу – звіт аналітиків ISW
Джерело:  online.ua

Як стверджують аналітики з Інституту вивчення війни (ISW), злочинна армія РФ може провести перегрупування в районі Бахмуту з метою посилення подальшого наступу.

Джерело: звіт ISW

Що відомо про ситуацію на сході України 

Аналітики зазначають, що протягом 28 березня злочинна армія РФ продовжувала атаки в районі Куп'янська, Сватового та Кремінної.

За інформацією Генштабу ЗСУ, окупанти безуспішно намагались вести наступ в районі Крохмального, за 20 км від Сватового.

Також росіяни намагались наступати поблизу Кузьминого (3 км на південний захід від Кремінної), Білогорівки (10 км на південь Кремінної), Верхньокам'янського (18 км на південь від Кремінної), Берестового (30 км на південь від Кремінної).

За словами речника Східного угруповання військ Сергія Череватого, протягом останньої доби на цих напрямках зафіксовано 13 боєзіткнень. Попри те, що на цих напрямках зосереджені кращі сили російської армії, окупанти відчувають дефіцит військової техніки.

В міноборони РФ заявили, що західне угруповання російської армії нібито зірвало перекидання резервів ЗСУ на північний схід від Куп'янська в районі Гряниківки (20 км на північний схід від Куп’янська) і Синьківки (7 км на північний схід від Куп’янська).

Згідно із кадрами з геолокацією, українським військовим вдалось трохи просунутись в лісовій зоні біля Діброви, приблизно за 6 км на захід від Кремінної.

Протягом 28 березня, як стверджують аналітики, армія РФ продовжувала атаки в районі Бахмуту та ще просунулась у межах міста.

Відповідно до геолокаційних кадрів, швидше за все, окупанти просунулись на півдні Бахмуту та до міського ринку в центрі.

Так, 27 березня російський блогер заявив, що росіяни встановили велику кількість понтонів через річку Бахмутка і тепер ключові бої переміщуються у західну частину міста.

За словами блогера, росіяни також продовжували наступ на південь  і схід від Іванівського, але так і не змогли просунутись ближче до траси Т0504.

Ватажок так званої "ДНР" Денис Пушилін заявляв, що підрозділи армії РФ в районі Майорська (20 км на південний захід від Бахмута) наразі не отримували термінових наказів про наступ.

За інформацією Генштабу ЗСУ, російська окупаційна армія протягом 28 березня намагалась атакувати в самому Бахмуті, в районі Оріхово-Василівки (за 11 км від Бахмута) та на південний захід від Бахмута в районі Іванівського та Озарянівки (16 км від Бахмута).

За інформацією речника ОК "Схід", в самому Бахмуті та на околицях протягом 28 березня зафіксовано 19 боєзіткнень.

Череватий зазначив, що протягом останніх днів темп наступальних дій росіян в районі Бахмута впав, що може свідчити про наміри ворога провести перегрупування.

До цього аналітики ISW припускали, що окупанти можуть знизити наступальний темп у Бахмуті та перекинути частину сил звідти в район Авдіївки.

Російським військам, можливо, доведеться перегрупуватися навколо Бахмута, тому що група "Вагнера" дедалі більше розширює свій резерв новобранців, як під час виснажливих нападів на полі бою, так і в той момент, коли значна частина засуджених завершує свої шестимісячні контракти та повертається до Росії.

Зокрема, аналітики припускають, що росіяни могли б провести перегрупування в Бахмуті та на околицях і додати більшу частку звичайних сил до того, що залишилося від контингенту групи "Вагнера" в цьому районі.

Так, це могло би дозволити окупантам посилити наступ в районі Бахмуту.

Що відомо про ситуацію в районі Авдіївки

Протягом 28 березня армія РФ намагалась продовжувати наступ в районі Авдїівки.

За інформацією Генштабу ЗСУ, окупанти безуспішно намагались просунутись поблизу самої Авдіївки, а також в районі Степового (7 км на північний захід від Авдіївки) та в межах 27 км на південний захід від Авдіївки поблизу Сіверного, Первомайського, Невельського та Мар’їнки.

За твердженнями російських воєнкорів, наразі армія РФ намагається просунутись на захід від Кам’янки (5 км на північний схід від Авдіївки) з метою подальшого оточення Авдіївки.

За словами речника Сил оборони на Таврійському напрямку Олексія Дмитрашківського, росіяни можуть вивести 200-ї окрему мотострілецьку бригаду (14-й армійський корпус, Північний флот) і 72- окрему мотострілецьку бригаду (3-й армійський корпус, Західний військовий округ) із району Авдіївка-Мар'їнка для поповнення.

Аналітики з розвідки міноборони Великої Британії зазначають, що 10-й танковий полк (3-й армійський корпус, Західний військовий округ), ймовірно, втратив значну частину своїх танків під час спроб оточити Авдіївку з півдня в останні дні.

Значних втрат також зазнали всі підрозділи 3-го армійського корпусу, ще під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині. Формування, розгорнуті на околиці міста Донецька, можуть бути залишками боєздатних частин 3-го армійського корпусу чи інших уже деградованих підрозділів.

Пушилін заявив, що підрозділи 1-го армійського корпусу так званої "ДНР", у тому числі батальйони "Спарта", батальйони "Сомалі" і 11-й полк, ведуть штурмові дії на різних напрямках в районі Авдіївки, але російські сили не близькі до захоплення міста.

Що відомо про ситуацію на півдні України 

За твердженням росіян, українські військові проводили обмежені обстріли в Запорізькій області.

В міноборони РФ заявили, що ЗСУ безуспішно намагалися просунутися до невизначених російських позицій з Лук’янівського (приблизно 32 км на південний схід від міста Запоріжжя).

У російському військовому відомстві також стверджують, що  українські військові намагалися використати погану погоду в цьому районі для просування на лінію фронту.

Російські війська продовжують зміцнювати свої позиції на півдні України, побоюючись контрнаступу українських військ.

Повідомляється, що російські війська зменшили інтенсивність обстрілів у Херсонській області.

Керівниця Об’єднаного координаційного прес-центру сил оборони Півдня Наталія Гуменюк заявила, що влучні удари ЗСУ підривають матеріально-технічне забезпечення армії РФ і змушують росіян зменшити активність на лівому березі Дніпра.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?