Кремлівська окупаційна армія стягує велику кількість військової техніки до кордону із Харківською областю.
Джерело: "Радіо Свобода"
Окупанти стягують військову техніку до кордону із Харківщиною
Зазначається, що на супутникових знімках, оприлюднених Planet Labs, які опинились у розпорядженні журналістів проекту "Схеми", видно, що частину техніки транспортують залізницею і звозять її до села Соболівка Бєлгородської області Росії.
Так, 28 липня супутники зафіксували у селі Соболівка Бєлгородської області РФ збільшення кількості військової техніки й особового складу російської армії у порівнянні зі знімком з космосу цієї місцевості за 19 червня.
Фото - Planet Labs
Журналісти проекту "Схеми" зазначають, що територія цього села і раніше використовувалася військовими РФ для розміщення техніки. Супутник також зафіксував момент, як 28 липня військову техніку привезли до Соболівки залізничними вагонами.
За словами військових експертів, у подальшому російські військові можуть використовувати цю техніку, зокрема, на Ізюмському і Слов’янському напрямках.
Це Валуйський район Бєлгородської області - там є і дорога, і залізниця. Розвантажують вагони там, а звідти вони перекидають сили до окупованого міста Ізюм Харківської області. Вони побоюються, що під час розвантаження ешелону з вагонів може бути нанесений удар, тому розвантажуються на своїй території. Далі вони пересуваються дорогами, - пояснює військовий експерт Олег Жданов.
За інформацією журналістів CNN, під час проведення прихованної мобілізації на території РФ Кремль міг залучити понад 30 тис добровольців для війни проти України.
Однак більшість з таких мобілізованих взагалі не має досвіду участі у бойових діях.
Журналісти видання повідомляють, що добровольчі батальйони для відправки на війну в Україні формуються по всій території РФ.
Аналітики стверджують, що мобілізувати могли близько 30 тисяч добровольців. Близько третини з них відправлять на Донбас.
Деякі батальйони будуть брати участь виключно в бойовій підтримці та операціях бойового забезпечення (тилові батальйони або батальйони зв'язку), в той час як інші будуть посилювати вже існуючі військові частини або сформувати бойові батальйони, - зазначає дослідник Росії з Інституту вивчення війни у Вашингтоні Катерина Степаненко.
Вона наголосила, що військове керівництво армії РФ планує проведення навчань добровольців протягом 4 тижнів, але очевидно це не перетворить їх на професійних військових.
Також наголошується, що добровольчі батальйони формують в кожному краї або окрузі, але служба за контрактом в армії найбільше популярна в бідних регіонах РФ.
Однак тут виникає інша проблема, оскільки фінансування таких військових формувань лягає на місцеві бюджети. За словами Степаненка, Красноярську, наприклад, потрібно виділити на це близько 2 млн доларів.
При цьому по Росії поширюють мілітарні заклики і реклама, щоб залучити якомога більше добровольців.
Читайте також: