За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), військові злочинної армії РФ в очікуванні анонсованого весняного контрнаступу ЗСУ у паніці будують додаткові лінії оборони на окупованих територіях Запорізької області та в Криму.
Джерело: звіт ISW
Що відомо про ситуацію у зоні бойових дій на сході України
Аналітики у звіті зазначають, що протягом 3 квітня злочинна армія РФ продовжувала спроби обмежених наземних атак в районі Сватового та Кремінної на Луганщині.
За інформацією Генштабу ЗСУ, окупанти завдали ударів по позиціях українських військових в районі населеного пункту Невське, поблизу Серебрянського лісу, Білогорівки та Верхньокам’янського.
Відповідно до геолокаційних кадрів станом на 1 квітня, українські військові домоглись обмеженого просування на південний захід від Червонопопівки.
Голова Луганської ОДА Олексій Смирнов зазначив, що протягом 3 квітня ЗСУ відбивали ворожі атаки в районі Білогорівки, попри те, що кількість російських сил переважає кількість українських військових в цьому районі.
В Міноборони РФ заявили, що підрозділи ВДВ перед відправкою на невизначену ділянку фронту в Україні вперше в історії ВДВ отримали термобаричні артилерійські системи ТОС-1А "Солнцепек".
Аналітики також фіксують просування найманців ПВК "Вагнера" у Бахмуті протягом 2-3 квітня.
Геолокаційні кадри станом на 1 квітня фіксують ракетний удар ЗСУ по позиціях "вагнерівців" на території підприємства AZOM на півночі Бахмута, що підтверджує захоплення окупантами комплексу приблизно 28 березня.
За інформацією Генштабу ЗСУ, українські військові продовжують відбивати атаки армії РФ в Бахмуті, на північний захід від міста в районі Оріхово-Василівки (12 км на північний захід) і на південний захід від Бахмута в районі Іванівського (5 км на південний захід) і Передтечине (15 км на південний захід)
Виснаженні сили ПВК "Вагнера" дедалі більше отримують підтримки від підрозділів ВДВ армії РФ.
Протягом 2-3 квітня росіяни поновили безуспішні спроби наступу на Вугледар.
Речник російського Східного угруповання військ Олександр Гордєєв заявив, що 2 та 3 квітня російські війська відбили дії українських розвідників у невстановлених місцях на південний захід від Донецька.
Геолокаційні кадри, опубліковані 2 квітня, показують, що російські війська, ймовірно, утримують позиції в Дорожнянці на сході Запорізької області, приблизно за 100 км на південний захід від міста Донецьк.
Що відомо про ситуацію на півдні України
Наразі у Кремлі стурбовані підготовкою ЗСУ до весняного контрнаступу у напрямку анексованого РФ Криму.
На півострові тривають оборонні і матеріально-технічних підготовки.
Супутникові знімки, опубліковані 1 квітня, показують, що російські війська звели оборонні лінії вздовж ключових наземних ліній зв’язку (GLOCs) і логістичних вузлів у Криму, в тому числі поблизу Армянська, вздовж E105 на південь від Чонгара (34 км на північний схід від Джанкоя), вздовж шосе E97 біля Філатівки (8 км на південний схід від Армянська), поблизу Воронцівки (20 км на південь від Армянська) та вздовж пляжів Євпаторії в західному Криму.
За інформацією видання Washington Post, окупаційна влада займається спорудженням оборонних рубежів в Криму протягом останніх кількох тижнів на тлі чуток про український контрнаступ.
Зокрема поблизу Вітіно на західному узбережжі Криму (15 км на захід від Євпаторії), Медведівки (22 км на північний схід від Джанкоя), Армянська, Маслового ( 9 км на північ від Джанкоя), та Новоіванівка (32 км на північний захід від Джанкоя). Російські війська встановили великі укріплення на підході до Криму з боку окупованої Херсонської області.
Фото з супутників підтверджують спроби росіян відновити залізничну колію через Керченський міст.
На КПП на автомобільному мосту через Керченську протоку утворилися пробки довжиною від 1,7 до 2 км з обох боків мосту, а також 128 великовагових вантажівок стоять у черзі, щоб переправитися через Керч.
Українські військові, 2 квітня втретє за останні сім днів, завдали удару з "Хаймарсів" по російському залізничному депо в окупованому Мелітополі Запорізької області.
Російські джерела зазначали, що українські війська завдавали подібних ударів по тилових елементах під час контрнаступу в Херсонській області восени 2022 року.
Російські війська 2 і 3 квітня продовжували регулярні обстріли на захід від Гуляйполя та в Херсонській області.
Керівниця прес-центру Південного оперативного командування Наталія Гуменюк повідомила, що темпи обстрілів росіянами Херсонської області знизилися з 90-100 пострілів на добу, до 50-60.
Гуменюк також заявила, що російські війська 1 квітня обмежили використання керованих авіаційних бомб у Херсонській області через погані погодні умови.
3 квітня російське джерело повідомило, що російські війська завдали авіаудару по зосередженню українських військ поблизу Оріхова Запорізької області (35 км на північний схід від Токмака).
Читайте також:
Армія РФ намагається вести наступ на чотирьох напрямках – Генштаб ЗСУ;
Війська РФ відступили із деяких позицій на Донецькому напрямку — ЗСУ;
Армія РФ кинула у бій практично всі резерви в районі Авдіївки — речник ЗСУ Дмитрашківський