За інформацією прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, від початку розв'язаної Кремлем злочинної війни проти України армія РФ зруйнувала 37 українських оборонних підприємств, однак українському ВПК всеодно вдалось збільшити виробництво зброї.
Джерело: "OBOZREVATEL"
Що відомо про ситуацію в українському ВПК
За словами прем'єр-міністра України, держава вже працює над проектами з відновлення підприємств.
Від таких атак постраждали 37 підприємств. Зараз опрацьовуємо додаткові пропозиції щодо їх відновлення, - зазначив Шмигаль.
Водночас Шмигаль заявив про щомісячне зростання виробництва зброї та техніки. Він натякнув Росії: "Хто посіяв вітер - той пожне бурю".
За словами глави уряду, Україна працює над інтеграцією свого оборонно-промислового комплексу в промисловості країн-партнерів.
З цією метою створюються спільні підприємства та сервісні центри. Частину відповідних проектів Україна має намір обговорити в рамках Форуму, - вказав Шмигаль.
Що відомо про проблеми зі зброєю в Росії
За словами військово-політичного аналітика Олександра Коваленка, поки делегації російських дипломатів їздять по світу у спробах знайти більше снарядів для російської армії у країнах третього світу, у Росії виникла нова проблема, на яку поки майже не звертають уваги.
Якщо у 2022 році у росіян тільки стала виникати проблема з надходженням в зону БД артилерії зі зношеними стволами, і вона не так яскраво про себе говорила, як снарядний голод, то зараз ця проблема переростає у кризу, - пояснює експерт.
За його словами, Росія вимушено розконсервує все більше гаубиць буксируваного типу, щоб хоча б компенсувати в зоні бойових дій втрати ствольної артилерії.
Це значно знижує мобільність артилерії і дальність ведення вогню. Але головне те, що знімається з консервації - це артилерія, у якій або повністю вироблений ресурс стволів ще за часів СРСР, або більше 50%. Крім цього, не всі російські гаубиці і САУ перебували на зберіганні в задовільних умовах весь цей час, а тому, метал мав відповідний негативний зовнішній вплив десятиліттями, - зазначає Коваленко.
Він додав, що у результаті гаубиці, доставляються на фронт, не застосовуються активно не тільки через дефіцит снарядів, але і тому, що їх не можуть навантажувати навіть для мінімального відстрілу.
Вирішити цю проблему своїми силами російські війська не зможуть, оскільки за десятиліття в Росії просто вимерло серійне виробництво стволів для артилерії. Виробництво стволів в Росії перетворилося на рідкісне явище одиничними екземплярами на місяць, у той час як потреба окупантів - сотні одиниць на місяць! І якщо виробництво боєприпасів у Росії, яке ніяке, але є, щоб гарантовано давати 5 тисяч пострілів на добу, то нових стволів на місяць і на артилерійський полк не вистачить. Демілітаризація йде за планом, - наголошує аналітик.
Читайте також:
Українські компанії ВПК підписали понад 20 договорів з іноземними партнерами — Камишін;
Зеленський заявив про створення Альянсу оборонних індустрій і Оборонного фонду
Зеленський анонсував проведення Форуму оборонних індустрій за участі 86 компаній світу