Ні для кого не секрет, що Місяць - це єдиний природний супутник Землі. Попри те, що астрономам вдалося його дослідити чи не найкраще у Сонячній системі, він все одно не перестає шокувати наукову спільноту. Так, вчені із Китаю вирішили проаналізувати реголіт, який добув їхній національний космічний зонд, та дійшли цікавого висновку.
Джерело: Nature
Що відомо про вулканізм на Місяці
"Автоматична міжпланетна станція Китайського національного космічного управління (CNSA) сіла на Місяць 1 грудня 2020 року. 3 грудня апарат завершив забір зразків реголіту та повернувся на навколомісячну (селеноцентричну) орбіту. А вже 16 грудня 2021 року капсула зі зразками успішно приземлилася на території Китаю. З того часу реголіт ретельно вивчався, що дозволило зробити цікаве відкриття", - йдеться в повідомленні.
Після того, як вчені з Китаю отримали реголіт, вони його ретально дослідили та дійшли висновку, що зразки мають вулканічне походження.
Не можна також не згадати, що востаннє реголіт з Місяця потрапляв на Землю завдяки американській пілотованій програмі "Аполлон" та радянським автоматичним міжпланетним станціям "Луна".
В результаті їх дослідження стало відомо, що вулканізм на Місяці закінчився понад 2,8 мільярда років тому. Однак дослідники з КНР стверджують, що нові зразки показали зовсім іншу "картину" – їхній вік становив 2,03 мільярда років.
Що важливо розуміти, це підтверджує теорію про те, що в окремих регіонах Місяця вулканічні процеси тривали значно довше, ніж вважала раніше наукова спільнота. За словами астрономів, нове відкриття може вплинути на наше розуміння еволюції супутника.
Читайте також:
Європа відправить власну місію на Венеру паралельно з NASA.
Вчені з’ясували, як виглядала Венера у життєздатному стані.
На Місяці помітили дивну величезну споруду: що вдалося дізнатися про неї