Астрономи розповіли про виверження вулканів на Місяці
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Астрономи розповіли про виверження вулканів на Місяці

Астрономи розповіли про виверження вулканів на Місяці
Джерело:  online.ua

Ні для кого не секрет, що Місяць - це єдиний природний супутник Землі. Попри те, що астрономам вдалося його дослідити чи не найкраще у Сонячній системі, він все одно не перестає шокувати наукову спільноту. Так, вчені із Китаю вирішили проаналізувати реголіт, який добув їхній національний космічний зонд, та дійшли цікавого висновку.

Джерело: Nature

Що відомо про вулканізм на Місяці 

"Автоматична міжпланетна станція Китайського національного космічного управління (CNSA) сіла на Місяць 1 грудня 2020 року. 3 грудня апарат завершив забір зразків реголіту та повернувся на навколомісячну (селеноцентричну) орбіту. А вже 16 грудня 2021 року капсула зі зразками успішно приземлилася на території Китаю. З того часу реголіт ретельно вивчався, що дозволило зробити цікаве відкриття", - йдеться в повідомленні.

Після того, як вчені з Китаю отримали реголіт, вони його ретально дослідили та дійшли висновку, що зразки мають вулканічне походження.

Не можна також не згадати, що востаннє реголіт з Місяця потрапляв на Землю завдяки американській пілотованій програмі "Аполлон" та радянським автоматичним міжпланетним станціям "Луна".

В результаті їх дослідження стало відомо, що вулканізм на Місяці закінчився понад 2,8 мільярда років тому. Однак дослідники з КНР стверджують, що нові зразки показали зовсім іншу "картину" – їхній вік становив 2,03 мільярда років.

Що важливо розуміти, це підтверджує теорію про те, що в окремих регіонах Місяця вулканічні процеси тривали значно довше, ніж вважала раніше наукова спільнота. За словами астрономів, нове відкриття може вплинути на наше розуміння еволюції супутника.

Читайте також:

  • Європа відправить власну місію на Венеру паралельно з NASA.

  • Вчені з’ясували, як виглядала Венера у життєздатному стані.

  • На Місяці помітили дивну величезну споруду: що вдалося дізнатися про неї

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?