Астрономи вперше змогли створити тривимірну карту геліосфери
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Астрономи вперше змогли створити тривимірну карту геліосфери

Астрономи вперше змогли створити тривимірну карту геліосфери
Джерело:  online.ua

Астрономам нарешті вдалося сформувати карту кордону геліосфери - міхура, що захищає нашу Сонячну систему від випромінювання, яке надходить з міжзоряного простору. Варто звернути увагу на те, що вперше цю дивну стрічкоподібну структуру, що коливається на межі між Сонячною системою і іншим простором, вчені помітили 12 років тому завдяки супутнику IBEX.

Джерело:  Astrophysical Journal

 Вчені створили тривимірну карту геліосфери

Що важливо розуміти, відкриття цієї "стрічки IBEX" стало новим важливим кроком на шляху розуміння геліосфери. Науковцям вперше вдалося окреслити конкретні межі цього щита. Зараз Сонячна система рухається через міжзоряну хмару, частинки якої взаємодіють з геліосферою.

Як стверджує один із авторів цього дослідження Деніел Рейзенфельд, більшість інструментів, що виявляють космічні частинки, знаходять заряджені частинки. IBEX в цьому сенсі унікальний. Він знаходить нейтральні енергетичні атоми (ENA).

Це іони, що народилися на Сонці, а потім зіткнулися з міжзоряними електронами, які їх нейтралізували. Такі атоми в космосі повсюди, і спостереження за коливаннями їх кількості в часі може служити цінним науковим інструментом.

"Загадковим міхуром виявився гігантський рій ENA, який запалюється в нічному небі. IBEX зібрав дані по коливаннях ENA, які відбувалися в період одного одинадцятирічного сонячного циклу - часу між сплесками магнітної активності Сонця. Використовуючи ці дані вчені побудували тривимірну карту геліосфери, що захищає Землю та інші планети від небезпечного випромінювання. За його словами, Земля постійно піддається бомбардуванням космічних променів. І щоб вивчати астросфери (бульбашки навколо інших зірок), спочатку потрібно зрозуміти нашу власну геліосферу", - йдеться в повідомленні.

Микола Погорєлов, який є професором космічних наук в Алабамському університеті в Хантсвіллі, звертає увагу на те, що наразі астрономи створюють дуже багато фізичних моделей, заснованих на відкриттях, зроблених місією IBEX. Отримані дані можна буде використовувати в подальших дослідженнях.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?