Астрономи виявили планету із щільністю, яка значно перевищує щільність свинцю. Ця планета, названа TOI-4603b, знаходиться на відстані 730 світлових років від Сонця. Її маса в 13 разів більша за масу Юпітера, а щільність практично в 10 разів більша, ніж у Юпітера. TOI-4603b знаходиться на близькій орбіті навколо зірки TOI-4603 і завершує повний оберт навколо своєї зірки за всього 7,25 днів.
Джерело: Astronomy & Astrophysics Letters
Астрономи відкрили "неможливу" планету з густиною, більшою ніж у свинцю
Команда міжнародних астрономів з Європи та Індії опублікувала нову статтю в журналі Astronomy & Astrophysics Letters, де повідомляється про відкриття планети TOI-4603b, розташованої на відстані 730 світлових років від Сонця. Відкриття було зроблено за допомогою космічного телескопа TESS і команда використовувала дані про зміни світіння зірки, коли планета проходила на її тлі.
TOI-4603b має масу в 13 разів більшу за Юпітер і щільність в 14,1 г на кубічний сантиметр, що майже втричі перевищує середню щільність Землі і більше, ніж у чистого свинцю. Це робить її однією з найпотужніших і найгустіших гігантських планет, відомих вченим на даний момент.
Що відомо про планету TOI-4603b
Характеристики даної планети перебувають на межі між класами газових гігантів та коричневих карликів, які перебувають у проміжному положенні між планетами та зірками. На відміну від зірок, коричневі карлики не можуть проводити термоядерний синтез із звичайним воднем, але мають здатність до реакцій з дейтерієм, які відбуваються за більш низьких температур і тисків.
Інтерес викликає TOI-4603b через її близькість до зірки та маси, яка знаходиться на кордоні між планетами та коричневими карликами. Зірка, навколо якої вона обертається, також має іншого супутника – повноцінного коричневого карлика. Це може мати на увазі, що TOI-4603b була залучена до зірки в результаті гравітаційного впливу коричневого карлика.
Виявлення TOI-4603b є доказом невтомної праці астрономів у вивченні походження та розвитку планет та зірок. За допомогою новітніх технологій та телескопів вчені постійно розширюють межі нашого розуміння Всесвіту.
Читайте також:
Вчені висунули нову версію походження життя на Землі
Чому на небі з кожним роком видно дедалі менше зірок — пояснення вчених
Астрономи нарешті розгадали загадку "сонячних пальців"