США терміново перекинули шість бомбардувальників B-52 на острів Дієго-Гарсія в Індійському океані, щоб при необхідності нанести удар по Ірану. Військові літаки оснащені атомними і лазерними бомбами, крилатими ракетами та іншою потужною зброєю. Крім цього Вашингтон направив військові вертольоти в Ірак. Про рішучий крок США повідомляє ОNLINE.UA з посиланням на Fox News.
Відомо, що американські бомбардувальники вилетіли до острова Дієго-Гарсія, який знаходиться в 3,7 тисячі кілометрів від Ірану, з авіабази Барксдейл. Кожен з військових літаків має вісім двигунів і призначений для перевезення великого запасу зброї.
Джерело уточнює, що перекидання військових літаків США нічого конкретного не означає. Наприклад, в травні 2019 року група бомбардувальників прибула на базу в Катарі - зовсім недалеко від Ірану, але через кілька місяців повернулася в США.
У той же час телеканал "Ас-Сумарія" з посиланням на джерела в місцевих силах безпеки повідомив, що США мають намір побудувати в Іраку аеродром для бомбардувальників В-52. Об'єкт планують створити на основі вже існуючої військової бази, де знаходяться американські підрозділи.
Нагадаємо, після вбивства Сулеймані, якого 3 січня ліквідували за наказом Трампа, ситуація на Близькому Сході загострилася. Президент США заявив, що генерал Сулеймані був "терористом номер один у світі". За словами американського лідера, він був відповідальний за смерть мільйонів людей і "планував убити ще більше". Іран визнав операцію актом міжнародного тероризму, а вбивство Сулеймані розцінив як оголошення війни. Там пригрозили Трампу жорсткої помстою.
На тлі загрози масштабного конфлікту США готують потужні санкції проти Іраку через висилку американських військ з країни. Зокрема, Білий дім збирається заборонити американським компаніям працювати з іракськими діловими колами. Тим часом в Ірані вранці 7 січня відбулося термінове засідання парламенту, на якому парламентарії визнали Пентагон і американську армію терористичними організаціями. В "список терористів" були додані всі співробітники Пентагону, пов'язані з Міноборони США організації, а також командири, причетні до загибелі іранського генерала Касема Сулеймані.
Раніше ОNLINE.UA повідомляв, що Іран підготував жорстку відповідь США. Зокрема, Тегеран вже підготував 13 сценаріїв помсти, найслабший з яких стане "найгіршим кошмаром в історії" Штатів.