Австрія пропонує для України проміжний етап замість кандидата у члени ЄС
Категорія
Політика
Дата публікації

Австрія пропонує для України проміжний етап замість кандидата у члени ЄС

Австрія пропонує для України проміжний етап замість кандидата у члени ЄС
Джерело:  online.ua

Канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив про необхідність створення "європейської підготовчої зони", щоб допомогти Україні та Молдові наблизитися до стандартів ЄС. Про цьому канцлер каже, що що підтримує вступ України до ЄС.

Джерело: Канцлер Австрії Карл Нехаммер в інтерв’ю  Kronen Zeitung

Нехаммер пропонує Україні проміжний етап для вступу в ЄС

Канцлер Автсрії Карл Нехаммер знову висловився за проміжний крок між співпрацею та повним вступом до ЄС таких держав, як Україна чи Молдова. У цьому контексті Федеральний канцлер говорить про «європейську підготовчу зону» для наближення до стандартів ЄС.

Нас об'єднує одна ціль, ми всі хочемо сильної, незалежної та економічно успішної України. Наразі Україна бореться за своє політичне та територіальне виживання. Усі наші зусилля насамперед спрямовані на припинення російської загарбницької війни. На такому етапі швидке повне вступ до Європейського Союзу все одно не може бути актуальним, - сказав Нехаммер.

На його думку, треба «вилучити емоції з поточних дебатів і застосувати ті самі стандарти, які також використовуються з іншими претендентами із Західних Балкан. На мій погляд, якнайшвидше повне приєднання України нереально».

Карл Нехаммер та Володимир Зеленський (фото - wikipedia.org)

ЄС має створити «європейську підготовчу зону», яка дозволить крок за кроком зміцнювати співпрацю та все краще адаптуватися до стандартів ЄС. Австрія робила це десятиліттями з європейськими угодами про вільну торгівлю, поки не стала членом ЄС у 1995 році.

Нинішні дебати стосуються або – або. Мало замислюються над практичними варіантами, які забезпечують тісні зв’язки з ЄС у багатьох сферах та зміцнюють Україну економічно. Але це саме те, що зараз потрібно. Тому я також підтримав цікаву ідею президента Франції Макрона про створення «Європейської політичної спільноти».

Європейська рада наприкінці червня також розгляне питання, чи повинен ЄС надавати Україні статус кандидата.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?