Європейський центральний банк готує банки до можливої кібератаки з боку Росії, оскільки напруженість у відносинах з Україною зростає.
Джерело: Reuters
Європа та США готуються до кібератак
Криза, спричинена Росією, сколихнула європейських політичних і бізнес-лідерів, які побоюються вторгнення, що завдасть шкоди всьому регіону.
Зараз Європейський центральний банк, який здійснює нагляд за найбільшими європейськими кредиторами, насторожений щодо загрози кібератак на банки з Росії.
У той час як регулятор був зосереджений на звичайних шахрайствах, які процвітали під час пандемії, українська криза звернула його увагу на кібератаки з Росії.
За словами джерел, банки проводили кібер-військові ігри, щоб перевірити їхню здатність відбиватися від атаки.
ЄЦБ, який називав вирішення проблем кібербезпеки як один із своїх пріоритетів, відмовився від коментарів.
Департамент фінансових послуг Нью-Йорка оприлюднив повідомлення для фінансових установ, попереджаючи про відповідні кібератаки.
Кібератака на Україну
На початку цього року низка українських веб-сайтів постраждали від кіберудару, який залишив повідомлення «боятися та очікувати найгіршого», оскільки Росія зібрала війська біля кордонів України.
СБУ заявила, що бачить ознаки зв'язку з хакерськими групами, пов'язаними з російськими спецслужбами.
Російські чиновники кажуть, що Захід охоплений русофобією і не має права читати Москві лекції про те, як діяти після того, як вона розширила військовий альянс НАТО на схід після падіння Радянського Союзу в 1991 році.
Кремль також неодноразово заперечував, що російська держава має будь-яке відношення до хакерства в усьому світі, і заявляв, що готовий співпрацювати зі Сполученими Штатами та іншими для боротьби з кіберзлочинністю.
Історія російських кібератак
Білий дім також звинуватив Росію у руйнівній кібератаці «NotPetya» у 2017 році, коли вірус пошкодив частину інфраструктури України, знищивши тисячі комп’ютерів у десятках країн.
Уразливість була знову підкреслена минулого року, коли одна з наймасштабніших хакерських кампаній у світі використовувала американську технологічну компанію як плацдарм для компрометації низки урядових агенцій США. Білий дім звинуватив тоді російські зовнішні розвідувальні служби.
Читайте також:
Чекайте гіршого — хакери здійснили масштабну атаку на сайти України
Спеціалісти виявили серйозні вразливості електронних гаджетів через Wi-Fi та Bluetooth
До витоку в мережу персональних даних понад півмільярда користувачів Facebook не причетні хакери.