Президент США Джо Байден на саміті з главою Кремля Володимиром Путіним може запропонувати Росії повернутися на міжнародну арену, але в обмін на виведення російських військ з Донбасу. Такі сподівання висловив посол України в ФРН Андрій Мельник, який вважає, що Байден буде обговорювати з Путіним українське питання саме в такому контексті.
Джерело: Berliner Zeitung
Дипломат вважає, що Захід може знову говорити з російським лідером на рівних. Він також допускає примірення України і Росії, але тільки за певних умов.
"По-перше, Росія повинна зникнути з Донбасу і також повернути Крим. Необхідно відновити територіальний суверенітет України. Після цього Москва повинна відновити спустошені райони, заплатити репарації мільйонам українських жертв і офіційно вибачитися за все звірства. Це відправна точка для всіх наступних кроків на шляху до примирення. Війна є все ще відкритою раною, що кровоточить. Ключ до миру все ще знаходиться в руках Путіна ", - пояснив Мельник.
Що стосується Заходу і Росії, то, на думку Мельника, це питання наразі находиться в руках Байдена.
"Росіяни хочуть, щоб їх поважали, вони хочуть, щоб Захід говорив з ними на рівних. Байден повинен дати зрозуміти Путіну, що Росія може повернутися на міжнародну арену і з нею більше не будуть вести себе як з ізгоєм. Звичайно, для цього заздалегідь необхідні заходи по зміцненню довіри", - вважає дипломат.
Мельник вимагає беззастережного повернення Криму Україні
Також український дипломат вважає вкрай важливим, щоб на шляху нормалізації відносин з РФ світ не забув про окупацію Криму. Він наголошує, що кримське питання є більш складним, ніж питання Донбасу, оскільки до цих пір не існує іншого міжнародного переговорного процесу щодо повернення Криму.
"Складність полягає в тому, що на відміну від Нормандського формату досі не існує іншого міжнародного переговорного процесу щодо повернення Криму. Для нас і всього світового співтовариства Крим залишається українською територією, для Путіна - "російським". Жодна держава ніколи не визнає цю спробу анексії. Україна закликає до деокупації півострова без ніяких "якщо" та "але". І для досягнення цієї мети нам потрібен дипломатичний інструмент ", - пояснив посол.
Цим інструментом, додав Мельник, стане Кримська платформа, яку запустять 23 серпня.
Читайте також: