Американський лідер Джо Байден офіційно запросив президента України Володимира Зеленського в Вашингтон 30 серпня, а не в липні і не до Дня Незалежності, на що розраховував офіційний Київ. На Банковій раніше не приховували свого невдоволення через перенесення зустрічі, але тепер кажуть, що це нормальна і "робоча" ситуація.
Джерело: пресслужба Білого дому, Twitter Зеленського
На сайті адміністрації президента США привели короткий перелік питань, які Байден буде обговорювати із Зеленським. У їх числі: Донбас, Крим, співпраця в галузі енергетичної безпеки. Окремо в Білому домі звернули увагу на те, що Байден особисто озвучить підтримку зусиллям президента Зеленського по боротьбі з корупцією та реалізації програми реформ, заснованих на демократичних цінностях.
Зеленський відповів на запрошення Байдена
Зеленський миттєво відповів на запрошення Байдена. Він написав, що 30 серпня в Білому домі очікує плідну зустріч з лідером США.
"Чекаю змістовну і плідну зустріч з президентом США 30 серпня. Продовжимо обговорення важливих питань стратегічного партнерства України і США - миру на Донбасі, повернення Криму, безпеки України, енергетики як безпечного виклику, економічного розвитку України та підтримки реформ", - йдеться в заяві Зеленського .
Зустріч Байдена і Зеленського
Як відомо, Байден запросив Зеленського в Білий дім ще 7 червня під час телефонної розмови. Тоді Зеленський подякував Байдену за запрошення і заявив, що очікує зустрічі в липні, щоб обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці двох держав. Зокрема, Зеленський підкреслював, що розраховує отримати від Байдена конкретики і плану співпраці в сферах безпеки, оборони та економіки.
На Банковій спочатку говорили, що зустріч Байдена і Зеленського відбудеться в 20-х числах липня, потім - в перших числа серпня, але не пізніше Дня Незалежності, який відзначає Україна 24 серпня. Перенесення зустрічі, як повідомляли джерела, наближені до переговорів членів команди Бадена і Зеленського, викликали крайнє невдоволення української сторони. При цьому відомо, що головною проблемою в організації зустрічі є ситуація навколо "Нафтогазу України", а точніше питання реформи корпоративного управління компанією.
Читайте також: