За словами колишнього командувача Сухопутними силами США в Європі, генерала Бена Ходжеса, ймовірно представники адміністрації президента Джо Байдена прийняли рішення надати Україні модифіковані ракети ATACMS обмеженої дальності.
Джерело: Newsweek
Чому ATACMS обмеженої дальності не допоможуть Україні звільнити Крим
Ходжес пояснив, що ATACMS обмеженої дальності нічим не допоможуть українським військовим в контексті завдання ударів по військових об'єктах армії РФ на території окупованого Криму і будуть фактично альтернативною версією касетних боєприпасів зменшеного радіусу дії.
Вони були б корисні для ударів по деяких цілях, але не настільки ефективні для знищення великих російських об'єктів в Криму, - зазначає Ходжес.
Раніше під час переговорів з лідером України Володимиром Зеленським у Білій домі президент США уточнив, що готовий надати певну кількість ракет в Україні.
Разом з тим Білий дім заявив, що поки що такого плану з передачі ATACMS немає.
Чому США обмежують дальність ракет ATACMS для України
На думку Ходжеса, ракети із обмеженою дальністю Україна все ж таки отримає.
Колишній американський військовий вважає, що у Білому домі побоюються, що Україна спробує цими ракетами завдати ударів по території Росії.
Він нагадав, що у своїй звичайній модифікації ATACMS можуть стріляти на відстань до 300 км. Таку дистанцію не здатні подолати РСЗВ Himars, які раніше поставили США Україні.
У Байдена, схоже, все ще побоюються відкрити можливість для завдавання високоточних ударів на великі відстані, яку Україна може використовувати для удару по цілях на території РФ, - підкреслив Ходжес.
Він також переконаний, що позитивне рішення Вашингтону могло підштовхнути владу Німеччини до схвалення щодо передачі Україні ракет Taurus.
Ходжес підкреслив, раніше Великобританія і Франція вже підтримали ЗСУ передачею далекобійних ракет Storm Shadow і SCALP і не пошкодували про це. Країни задоволені тим, що Україна не використовує цю зброю для ударів по РФ, згадав генерал.
Він резюмував, так чи інакше, отримання Україною ATACMS, зробить Крим несприятливим місцем дислокації для військ РФ
Читайте також:
Надання Україні ракет ATACMS може вплинути на рішення Німеччини щодо Taurus — WSJ;
Рішення щодо передачі Україні ракет Taurus ще немає — Пісторіус
Міністр оборони Німеччини розкрив терміни ухвалення рішення щодо Taurus для України