Державний прикордонний комітет Білорусі заявив, що польський військовий гелікоптер 1 вересня нібито порушив повітряний простір у Берестовицькому районі Гродненської області. У Польщі заявили, що проаналізують дану інформацію про нібито порушення кордонів.
Джерело: Polsat News
Порушення кордону Білорусі польським гелікоптером
1 вересні білоруські служби заявили, що польський військовий вертоліт Мі-24 на гранично малій висоті перетнув державний кордон, залетів на глибину до 1200 метрів на територію Білорусі, а потім повернувся назад.
Як заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, вони проаналізують заяву білоруських служб, але будуть підходити до цього з обережністю.
Ми проаналізуємо ситуацію, але до таких заяв білоруських служб слід підходити з великою обережністю. Це служби, які є прямим продовженням режиму Лукашенка, – прокоментував посадовець.
Він допустив, що заява може бути провокацією Мінська, "що було б цілком природно" на тлі прийдешніх парламентських виборів у Польщі.
У білоруських ЗМІ регулярно можна прочитати статті про те, що Польща ось-ось нападе на Білорусь, там багато подібної нісенітниці, – додав дипломат.
Польща спрямувала ударні гелікоптери до кордону з Білоруссю
На початку серпня стався подібний інцидент, коли на територію Польщі залетіли двоє білоруських гелікоптерів на низькій висоті, через що їх не одразу виявили.
Одразу після цієї провокації міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак наказав негайно збільшити кількість військових на кордоні й розгортання додаткових сил і засобів, зокрема бойових вертольотів.
Окрім того, офіційна Варшава повідомила про інцидент НАТО й вирішила викликати до МЗС тимчасового повіреного у справах Білорусі для пояснення інциденту.
Команда білоруського диктатора Олександра Лукашенка усі звинувачення відкидає.
Що відомо про ситуацію польсько-білоруському кордоні
Нещодавно офіційна Варшава заявила, що перекине під білоруський кордон додаткові кілька тисяч військових.
Згідно з останніми даними, близько 10 тисяч солдатів перебуватимуть на кордоні: чотири тисячі безпосередньо підтримуватимуть Прикордонну службу, а шість тисяч будуть у резерві.
Польща, крім того, у такий спосіб реагує на провокації, які білоруські силовики влаштовують на кордоні з допомогою нелегальних мігрантів.
Читайте також:
Польща різко збільшує кількість військових на кордоні з Білоруссю
Польща та країни Балтії озвучили жорстке попередження Лукашенку
Закриття кордону з Білоруссю є крайнім заходом — МЗС Польщі