Біологам з Інституту океанології Шмідта вперше вдалося зняти на відео рідкісного восьминога з абсолютно прозорим тілом, який мешкає в океані на глибині до 1000 м. Кадри вийшли дійсно видовищними!
Джерело: сайт Інституту океанології Шмідта
Спіймати на камеру невловимого малюска вдалося за допомогою підводного робота SuBastian на відстані більше 5000 км від узбережжя Австралії. За час експедиції апарат здійснив 21 занурення в океан загальною тривалістю 182 години.
За цей час йому двічі пощастило зустріти і зафіксувати на відео скляного восьминога Vitreledonella richardi. Це неймовірний успіх, оскільки раніше вчені могли вивчати цей вид головоногих молюсків тільки по шматках, видобутих з вмісту шлунка і кишечника хижаків.
Крім скляного восьминога, робот зняв на відео китову акулу (найбільшу рибу в світі - ред.) та інших незвичайних істот, деякі з яких можуть виявитися невідомими науці видами.
Що відомо про скляного восьминога
Скляні восьминоги мають невеликий розмір - загальна довжина їх тіла становить близько 45 см, при тому, що вони повністю прозорі, крім очних яблук, зорових нервів і травного тракту.
Молюски живуть в тропічних і субтропічних областях в глибинах океану в мезопелагічній, або сутінковій зоні, на глибині від 200 до 1000 м під поверхнею, а також в батипелагічній, або опівнічній зоні, від 1000 до 3000 м нижче поверхні.
Цей вид восьминогів був відкритий ще в 1918 році, але навіть через століття вченим не вдалося зібрати про них багато інформації, оскільки ці істоти дуже рідко трапляються на очі вченим і їх практично неможливо зняти на камеру.
Читайте також: