Відповідно до директиви Європейського союзу про санкції, Болгарія прийняла рішення закрити свої порти для російських судів. Цей захід був прийнятий як міра виконання санкцій проти Росії, і російським судам буде заборонено вхід до портів Болгарії.
Джерело: PortSEurope
Болгарія повністю закрила порти для російських суден
Згідно з новою директивою Євросоюзу, Болгарія вводить заборону на вхід до її портів для всіх суден, зареєстрованих у Російському морському реєстрі судноплавства, починаючи з 8 квітня.
Цей захід попередній було встановлено минулого року в рамках п'ятого пакету загальноєвропейських санкцій і забороняв в'їзд до болгарських портів суднам, що плавають під російським прапором, починаючи з 17 квітня минулого року.
Однак тепер дія заборони розширюється на російські судна, які ходять під прапорами інших країн. Такі теж є.
Як завадити російським олігархам обійти західні санкції
За словами екс-депутата Європарламенту та голови фонду World Anew Foundation Сільвії Пуш, щоб не дати російським олігархам обійти західні санкції необхідно залучити до пошуку прихованих російських активів рофесійних слідчих, юристів та приватних експертів.
Останнім часом знаходити російські гроші в ЄС стає все складніше, адже російський бізнес намагається обходити санкції через треті країни. Такі як, наприклад, Арабські Емірати чи Кіпр.
Пуш зазначила, що для забезпечення ефективності санкцій ЄС необхідно залучати велику кількість незалежних юристів, які будуть послідовно шукати російські активи в європейських країнах.
Але щоб санкції проти російського бізнесу в Європі ефективно працювали, європейським державним інституціям знадобиться залучення великої кількості експертів – юристів та слідчих. Вони проводитимуть пошук та ідентифікацію російських активів в Європі. Адже, попри значну кількість вже запроваджених заходів, пов’язані з кремлем компанії й олігархи вміють обходити санкції. З нашого боку необхідні контрзаходи, щоб підтримувати державні структури і водночас збирати кошти на відновлення України, — підкреслює Пуш.
Експерти також зазначають: щоб розібратися із заплутаною структурою зв’язків російського бізнесу, необхідне міждержавно-приватне співробітництво.
У таких операціях бере участь багато людей, і вони можуть бути дорогими, говорять юристи. Ось чому тут часто вступають у гру так звані фонди вирішення спорів та судові фонди.
Такі фонди вже є в Польщі, а Регламент ЄС про санкції та спеціальний акт Польщі щодо цього надають широкий спектр можливостей для боротьби зі спробами обійти обмеження.
Читайте також:
Через блокаду морських портів Україна не може експортувати ключові товари;
Україна зможе повернутися до довоєнного рівня життя і доходів через 5-7 років — Свириденко;
Швейцарія приєдналася до десятого пакета санкцій Євросоюзу проти РФ