Британія створила секретну оперативну групу для допомоги ЗСУ
Категорія
Світ
Дата публікації

Британія створила секретну оперативну групу для допомоги ЗСУ

Британія створила секретну оперативну групу для допомоги ЗСУ
Джерело:  online.ua

Як вдалося дізнатися американським журналістам, ще у 2022 році Міністерство оборони Великої Британії створило секретну групу, яка домовлялась про закупівлю артилерійських снарядів радянського калібру 122 міліметри для потреб Збройних сил України.

Джерело:  The New York Times

Що відомо про секретну британську групу, яка допомагає ЗСУ

За словами редакції видання, ця група займалась отриманням боєприпасів радянського зразка.

Що важливо розуміти, з плином часу це завдання ставало дедалі складнішим для реалізації, адже у великих постачальників закінчувалися запаси.

Журналісти звертають увагу на те, що у червні минулого року офіційний Лондон підписав угоду про купівлю 40 тисяч артилерійських снарядів і ракет, які виготовлені на державних заводах Пакистану.

Британська влада повинна була заплатити посереднику з Румунії – компанії Romtehnica – за купівлю пакистанської зброї.

Що важливо розуміти, в офіційних документах угоди було вказано, що зброю передадуть з Пакистану до Великої Британії, а про Україну там не йшлось.

Редакція видання зазначає, що угода зірвалася після того, як пакистанський постачальник не зміг доставити боєприпаси.

ЗСУ потрібна була зброя радянського зразка

Як вдалося дізнатися журналістам, після 24 лютого Україна та її союзники почали скуповувати зброю радянського зразка "скрізь, де тільки могли".

Зокрема, команда Володимира Зеленського зверталася до брокерів у Штатах та інших країнах по танки, гелікоптери, літаки й міномети.

Інсайдери NYT зізнаються, що і Британія, і США фінансували угоди, використовуючи треті країни і брокерів у тих випадках, коли країни-виробники не хотіли публічно визнавати, що вони надають зброю Україні.

Зменшення запасів боєприпасів викликає велике занепокоєння в Євросоюзу. Станом на сьогодні Вашингтон та Брюссель намагаються збільшити виробництво як для постачання Україні, так і для поповнення власних запасів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?