Британське видання Daily Express проаналізувало гіпотетичні сценарії збройних конфліктів, які можуть призвести до глобального, планетарного військового зіткнення.
Джерело: Daily Express.
Експерти визначили основні лінії протистояння та напруження, які існують в сучасному світі та подають короткий опис причин та можливих варіантів їх переростання в гіпотетичну Третю світову війну.
Про можливість початку глобального протистояння широке коло експертів знову заговорило після вторгнення з боку Китаю 140 військових літаків у повітряний простір Тайваню та після укладення військового союзу між США, Австралією та Великою Британією.
США - Іран
Іран продовжує збагачувати уран для, як вважають представники США, створення ядерної зброї.
Наявність у Ірана ядерної зброї та засобів доставки може стати причиною початку військового протистояння між двома країнами.
В такому випадку, Іран може перекрити Ормузьку протоку, через яку перевозять понад 30 відсотків світової нафти, що втягне у вир війни всю планету.
Іран - Ізраїль
Давні супротивники, які ведуть опосередковані воєнні дії один проти одного. Так, Ізраїль тривалий час намагається створити антиіранську коаліцію за участі інших країн. Іран, в свою чергу, діє через т.зв. “ополченців” та інші недержавні утворення. Початком глобального світового протистояння може бути створення Іраном ядерної зброї - так само, як і у випадку зі США.
США - Туреччина
Експерти видання вважають абсолютно реальним такий варіант розвитку подій, як війна між двома членами одного воєнного блоку, звинувачуючи в ймовірному конфлікті Президента Республіки Туреччина Реджепа Тайїпа Ердогана. Основною лінією розлому у відносинах між США та Туреччиною вважають курдське питання та свавільні рішення Ердогана в питаннях співпраці з Російською Федерацією.
Індія - Пакистан
Напруження та військові зіткнення навколо Кашміру тривають з часу поділу Британської Індії у 1947 році на Індію та Пакистан. Рано чи пізно, як вважають автори статті, це може стати початком глобального протистояння, враховуючи наявність у обох сторін ядерної зброї, та потужних сусідів (зокрема, Китай), які зацікавлені в ослабленні Індії та загальної дестабілізації в регіоні.
Афганістан
Після виходу американських військ талібам вдалось миттєво підкорити всю територію країни і вигнати афганський уряд. Однак, незважаючи на запевнення талібів у зміні своїх поглядів і підходів, аналітики константують, що у методах керування таліби знов повернулись до тих, які використовувались в 1990-х роках. А отже, різке посилення радикальних ісламістських рухів кидає виклик мирному розвитку всього світу.
США - Китай
Останніми роками відносини між обома країнами дуже напружені.
“Торгівля є менш важливою проблемою для обох, оскільки вони продовжують боротися з коронавірусом, зростаючою загрозою в Афганістані та іншими більш поширеними конфліктами, але кожна країна продовжує конфліктувати з питань безпеки, сектора високих технологій та ідеології,” - підкреслюють експерти.
США - Північна Корея
Фундаментальна напруженість, що лежить в основі відносин США та КНДР, може призвести до бойових дій, стверджують автори видання.
Північна Корея і США давні супротивники з огляду на участь США у війні між комуністичною КНДР (яку активно підтримували СРСР і КНР) та Південною Кореєю в 1950-53 роках.
Наявність у корейського комуністичного диктатора ядерної зброї та засобів доставки ставлять під загрозу ядерного удару навіть територію США.
Читайте також:
Китай провів секретні випробування нової гіперзвукової ракети.
Радбез ООН збирається на засідання у зв'язку з ракетними випробуваннями Китаю.
Заблокований у Twitter і Facebook Трамп створює власну соцмережу.