Британські науковці представили іноваційну ядерну батарею. У чому її особливість
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Британські науковці представили іноваційну ядерну батарею. У чому її особливість

Ядерна батарея
Джерело:  online.ua

Британські дослідники з Університету Брістоля спільно з фахівцями Агентства з атомної енергії Великої Британії створили іноваційну ядерну батарею, яка здатна працювати протягом не однієї тисячі років. 

Головні тези:

  • Інноваційна ядерна батарея від британських науковців використовує процес бета-вольтаїки для генерації електричного струму.
  • Батарея створена з використанням алмазної оболонки, що робить її безпечною для людського тіла та нейтральною щодо радіації.
  • Застосування іноваційних ядерних батарей можливе у медицині для живлення імплантатів та в космічній техніці для живлення сенсорів та обладнання.
  • Вуглець-14, що використовується в батареї, має тривалий період полурозпаду та ідеально підходить для довготривалого використання.
  • Ця нова розробка не вимагає регулярного обслуговування і відкриває широкі можливості для створення надійних джерел енергії на майбутнє.

Що відомо про майже вічну ядерну батарею британських науковців

Зазначається, що іноваційна батарея використовує процес бета-вольтаїки, у якому під час радіоактивного розпаду Вуглецю-14 утворюються електрони та позитрони.

Ці частинки взаємодіють з напіпровідниковими матеріалами, розміщеними поруч з радіоактивною речовиною, генеруючи електричний струм за аналогією з тим, як сонячні панелі перетворюють фотони в електрику.

Британські вчені презентували першу у світі алмазну ядерну батарею
Ядерна батарейка

Порівняно з традиційними батареями, нова розробка не потребує додаткового обслуговування і здатна виробляти достатньо енергії імплантатів, маячків і датчиків.

Природний ізотоп Вуглець-14 ідеально підходить для цього, оскільки має тривалий період полурозпаду — близько 5 тис 700 років, що дозволяє використовувати їх без необхідності заміни.

Як можуть бути використані іноваційні ядерні батареї

Застосування цих технологій у медицині може дозволити живити імплантати, без необхідності періодично міняти джерело живлення.

У техніці вона ідеально підходить для використання в космосі, для живлення сенсорів, мікрозондів та іншого обладнання, яке потребує надійного, довготривалого джерела енергії.

Ключовим проривом у цій розробці є використання алмазної оболонки, створеної за допомогою плазмового напилення. Алмазна оболонка гарантує безпеку радіоактивного матеріалу, роблячи його нейтральним і придатним для розміщення всередині людського тіла.

Цей захисний шар запобігає радіаційному опроміненню та забезпечує сумісність з біологічними системами.

Випромінювання Вуглецю-14, не є новою проблемою, оскільки він вже присутній у всіх органічних матеріалах на Землі. Насправді 14C широко використовується в радіовуглецевому датуванні для визначення віку стародавніх артефактів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?