Очільник "Європейської народної партії" Дональд Туск запропонував правлячій польській політичній силі "Право і справедливість" внести в Конституцію положення, яке унеможливить вихід Польщі з ЄС без рішення абсолютної більшості у парламенті.
Джерело: Euractiv
Дональд Туск закликає змінити Конституцію Польщі, щоб унеможливити Polexit
Що важливо розуміти, в чинній Конституції Польщі наразі мовиться лише про правила приєднання до міжнародних організацій, однак не про правила виходу з них. За словами Дональла Туска, для виходу з ЄС може бути досить простого акта парламенту і підпису президента.
Окрім того, наголошується, що зміни в Конституцію неможливо внести без більшості у дві третини депутатів парламенту.
Варто звернути увагу на те, що перша реакція партії "Право і справедливість" на пропозицію була позитивною.
"Ми не говоримо ні. Насправді це цілком можливо", - прокоментував цю ідею чинний польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.
Не можна також не згадати про те, що нещодавно очільник політичної сили "Право і справедливість", віцепрем’єр Ярослав Качинський пояснив, що останні конфлікти з офіційним Брюсселем не означають можливого виходу Польщі з ЄС, однак Польща хоче "залишатись суверенною країною".
Що потрібно знати про вступ України в ЄС
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що західні країни використовують тему проблем із реформами, аби не визнавати своєї неготовності говорити про її членство.
“Хочу, щоб мене зрозуміли правильно – ми є прихильниками реформ і ми впроваджуємо реформи. Проте я відверто стомився від того, коли нас тримають на гачку реформ, щоб не визнавати правду – не Україна не готова до шляху до ЄС, а ЄС неготовий приймати Україну”, — вважає дипломат.
Він також прямо оцінив відносини блоку й Києва у поточному стані як “стратегічну невизначеність”.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський попередив Євросоюз і НАТО одночасно, що ці спілки будуть послаблені без України.
Читайте також:
В МЗС зізналися, чому насправді Брюссель блокує вступ України в ЄС;
Зеленський попередив НАТО і ЄС про послаблення без України;
ЄС узгодив надання Україні нового багатомільйонного траншу.